sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0DB Schenker inwestuje w obieg zamknięty

DB Schenker inwestuje w obieg zamknięty

DB Schenker wprowadza Circular Economy Logistics, nową linię produktów, skupiającą się na operacjach zarządzania zwrotami, naprawie i renowacji urządzeń elektronicznych.

Firma, która jako jedyna w swojej branży uzyskała niedawno status diamentowego członka światowego Stowarzyszenia Logistyki Zwrotnej, przedstawiła swoje inwestycje w tę przyszłościową dziedzinę podczas targów Transport Logistic w Monachium.

Zwrot i naprawa

– Linia produktów logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym to nasze zobowiązanie do realizacji ambitnych celów zrównoważonego rozwoju firmy DB Schenker, generując jednocześnie wartość biznesową dla naszych klientów na całym świecie. Inwestujemy w przyszłość operacji zwrotnych, aby wspierać globalnych producentów w realizacji ich założeń ESG – mówi Hessel Verhage, Board Member for Contract Logistics w DB Schenker.

Z rosnącą liczbą placówek logistyki kontraktowej angażujących się w operacje obiegu zamkniętego na wszystkich kontynentach, firma już teraz udowadnia swoje zdolności na rynku logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym. Rocznie obsługiwanych jest ponad 10 milionów drukarek, smartfonów czy całych struktur serwerowych, a miliony dodatkowych urządzeń jest poddawanych badaniom w celu wykrycia uszkodzeń oraz ich naprawy. Ponadto, 1,5 miliona urządzeń, takich jak tablety, laptopy czy inne urządzenia elektroniczne, jest odsyłanych do producenta w celu przetworzenia ich komponentów.

Podwójne przychody

Działanie firmy DB Schenker obejmuje zgłoszenie zwrotu, zwroty i naprawę. Metoda składowania oraz wybór materiałów opakowaniowych przyjaznych dla środowiska umożliwiają klientom redukcję ich „śladu węglowego”. Eksperci przewidują, że wartość rynku gospodarki o obiegu zamkniętym podwoi się pod względem przychodów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź