piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościCaetanoBus: 60 wodorowych autobusów dla Strasburga

CaetanoBus: 60 wodorowych autobusów dla Strasburga

Strasburg zamówił 60 autobusów CaetanoBus H2.City Gold wykorzystujących wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty.

To największa tego rodzaju umowa, zawarta we Francji. CaetanoBus jest pierwszym dostawcą autobusów, z którym miasto podpisało umowę ramową na dostawę aż 60 bezemisyjnych pojazdów w ciągu najbliższych pięciu lat. To największa taka umowa we Francji.

CaetanoBus

– Cieszymy się, że dzięki nam zwiększa się flota wodorowych autobusów w Europie – powiedział Nuno Lago de Carvalho, dyrektor handlowy CaetanoBus.

Druga generacja ogniw

H2.City Gold to autobus niskopodłogowy z aluminiowym nadwoziem, który od 2024 roku będzie wyposażony w moduły ogniw paliwowych nowej generacji o mocy 70 kW produkowane w Europie w centrum badawczo-rozwojowym Toyota Motor Europe (TME) w Zaventem koło Brukseli.

Autobus ma silnik elektryczny o mocy 180 kW oraz baterię litowo-tlenkowo-tytanową o pojemności 44 kWh, dzięki czemu napęd jest wydajny i ekonomiczny. H2.City Gold na jednym tankowaniu może pokonać ponad 500 km. W zależności od długości (10,7 lub 12 m) może zabrać na pokład od 64 do 87 pasażerów.

CaetanoBus

CaetanoBus w kolejnych miastach

Zasilany ogniwami paliwowymi Toyoty autobus CaetanoBus H2.City Gold zbiera bardzo dobre opinie we Francji. Od 2022 roku autobus jest testowany w La Roche-sur-Yon, wkrótce pierwsze pojazdy dotrą do Les Sables d’ Olonne, a na swoje egzemplarze demo czekają kolejne miasta. Za sprawą kontraktu z miejskim przedsiębiorstwem komunikacyjnym w Strasburgu (CTS) CaetanoBus ma obecnie największą liczbę zamówień na wodorowe autobusy spośród europejskich producentów.

Obecnie w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Danii jeździ już łącznie ponad 115 bezemisyjnych pojazdów zbudowanych w Portugalii. Kolejne autobusy są już produkowane. W marcu 60 egzemplarzy zamówiło Deutsche Bahn, pięć trafi do Bolzano, a od 2024 roku 10 autobusów będzie wozić pasażerów w Madrycie.

CaetanoBus
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź