wtorek, 16 kwietnia, 2024

fleetLOG 1/2023

Zrównoważony rozwój

MOVE, czyli ruszamy – fleetLOG 1/2023

30 marca 2023 roku przy okazji pierwszego dnia targów Poznań Motor Show odbył się kolejny kongres MOVE, będący forum wymiany doświadczeń i idei dotyczących zrównoważonego rozwoju branży motoryzacyjnej.

Polska ma do odegrania ważną rolę

Transport neutralny dla klimatu, to jeden z europejskich celów na najbliższe lata. Uważa się, że można go osiągnąć dzięki elektromobilności. O warunkach koniecznych do jej rozwoju mówi Klaus Wallenstein, prezes zarządu, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Czytaj więcej…

Transport publiczny

Kolejny rok spadków

Po ostrym wyhamowaniu w 2020 roku rynek autobusów nie tylko się nie podniósł, ale nadal spowalnia. Budżety miast nadszarpnięte w wyniku walki z koronawirusem skutecznie zatrzymały inwestycje, a wojna w Ukrainie jeszcze bardziej skomplikowała sytuację.

fleetLOG 1/2023: Solaris zabije diesla

W 2022 roku Solaris po raz pierwszy wyprodukował więcej pojazdów z napędem nisko- lub „zeroemisyjnym” niż z silnikiem Diesla. Do 2027 roku chce zrezygnować z wytwarzania autobusów z silnikiem spalinowym.

fleetLOG 1/2023: Pojedynek 12-metrowców

W połowie kwietnia w Bonn odbędzie się piąty już test elektrycznych autobusów. Tym razem międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą dziennikarze z magazynów
branżowych z całej Europy pod lupę bierze autobusy bateryjne 12-metrowe. Do rywalizacji zgłosiło się 9 producentów, a lista jeszcze nie jest ostatecznie zamknięta. Zapowiada się intersująca rywalizacja.

Transport budowlany

Superciężka

Wywrotka Scania o technicznej masie całkowitej 60 ton może być korzystną alternatywą dla wozidła. Jest szybsza i bardziej uniwersalna.

fleetLOG 1/2023 – Transport 4.0

100% normy

W DHL Supply Chain Poland transport intermodalny ma być obsługiwany przez pięć elektrycznych ciągników Volvo FM Electric. Pierwszy od marca realizuje wyznaczone mu zadania. Kolejne będą dostarczone w kwietniu, maju i czerwcu.

Nowe technologie

Skąd gaz?

Metan i wodór jako paliwa samochodowe wywołują obawy natury technicznej i ekonomicznej. Te drugie próbują rozwiać m.in. Polsat i Orlen, te pierwsze specjaliści w dużej mierze rozwiali.

Flota

„Wyprzedzamy przyszłość” wciąż aktualne

Mimo niestabilnej sytuacji w 2022 r., problemów z komponentami, niedoszacowaniem rynku, inflacji i zmiany modelowej, DAF Trucks dostarczył na nasz rynek najwięcej pojazdów ciężarowych. Ten rok zapowiada się równie pracowicie. Upłynie pod znakiem
rozszerzania nowej gamy i elektryfikacji.

Nasz test – fleetLOG 1/2023

Dłuższy lepszy

Czy 20 cm to dużo? Zależy o czym mówimy. Gdy rozpatrujemy przestrzeń w samochodzie,
z pozoru wydaje się to niewiele, w praktyce może okazać się kluczowe.

Nie do zatrzymania

Wiele zniesie, sporo pomieści i przejedzie przez wszystko? Nie, to nie czołg,
tylko komfortowy SUV. SsangYong Rexton Czytaj więcej…

Powiązane artykuły

fleetLOG 3/2024

fleetLOG 2/2024

fleetLOG 1/2024

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

ZOBACZ POPRZEDNI NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź