wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDHL Parcel dodał do floty 100 E-Transitów

DHL Parcel dodał do floty 100 E-Transitów

DHL Parcel dodał do floty 100 elektrycznych Fordów E-Transitów.

DHL ma własne stacje ładowania oraz instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym produkuje energię słoneczną na własne potrzeby. Pozyskiwany w ten sposób prąd zasila nie tylko budynki czy sortery, ale także kurierskie samochody elektryczne.

– Jednym ze strategicznych punktów naszych działań na rzecz ochrony środowiska jest elektryfikacja floty. Tylko do końca 2023 roku DHL Parcel będzie miał w swojej flocie blisko 500 „ekopojazdów”. Prowadzone przez nas testy wskazują, że samochody elektryczne świetnie sprawdzają się w codziennej pracy kurierów. Poza mniejszym oddziaływaniem na środowisko nasi pracownicy cenią sobie komfort jazdy, ciszę w kabinie kierowcy, możliwość bezpłatnego zatrzymywania się w strefach płatnego parkowania czy poruszanie się po centrach miast na co dzień zamkniętych dla samochodów spalinowych. – mówi Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych w DHL Parcel.

309 km na jednym ładowaniu

Jedno ładowanie E-Transita wystarczy do przejechania około 309 km. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele czy przednie i tylne czujniki parkowania. Samochód ma też system SYNC4 z 12-calowym dotykowym ekranem i bezprzewodową obsługą Android Auto i Apple CarPlay. Aktualizacji SYNC4 można dokonywać zdalnie (ang. over-the-air). Wśród dostępnych w standardzie systemów bezpieczeństwa znajduje się m.in. system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami (Collision Mitigation System) czy system monitorowania koncentracji kierowcy (Driver Alert).

Objętość ładowni w największej wersji wynosi 15,1 m3 a ładowność do 1630 kg ładunku.

– Jesteśmy dumni, że znacząca firma logistyczna DHL Parcel łączy siły z Fordem, decydując się na najlepiej sprzedający się elektryczny samochód dostawczy w Polsce – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

E-Transitów

Transakcję obsługuje diler Bemo Motors w Poznaniu, a finansującym dostawę E-Transitów jest Arval Service Lease Polska.

– Elektryczne samochody użytkowe błyskawicznie zyskują na popularności, obecnie stanowią już prawie połowę wynajmowanych przez nas pojazdów EV. Jak pokazują dane z tegorocznego „Barometru Flotowego”, niemal co piąta firma w Polsce posiadająca auta służbowe, zamierza w ciągu trzech lat zacząć korzystać z elektrycznych pojazdów dostawczych. DHL Parcel tę zieloną zmianę zaczął już kilka lat temu i realizuje ją bardzo konsekwentnie. Bardzo cieszymy się, że możemy towarzyszyć firmie w transformacji energetycznej floty i wspierać ją w realizacji strategii GoGreen, dostarczając nie tylko samochody, ale też rowery elektryczne – stwierdziła Agnieszka Gołaszewska, dyrektor handlowa Arval Service Lease Polska.

E-Transitów
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź