piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności600 E-Transitów dla InPostu

600 E-Transitów dla InPostu

Ford dostarczy 600 elektrycznych E-Transitów dla InPostu.

InPost ma już 1000 samochodów elektrycznych we flocie, a także zainstalował już ponad 400 stacji ładowania samochodów elektrycznych we współpracy z GreenWayem. Inwestycja dotyczy zarówno ładowarek na terenie oddziałów firmy, jak i publicznie dostępnych w pobliżu paczkomatów.

Celem obu firm jest obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności prowadzonej działalności, a także zmniejszanie emisji dwutlenku węgla.

Bogate wyposażenie

E-Transity dla InPostu są w wersji L3 o mocy maksymalnej 184 KM i pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh. Zamówione pojazdy mają m.in. podgrzewane fotele, czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację czy kamery 360 stopni. Funkcje samochodu obsługuje się za pomocą 12-calowego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC4, a lista systemów asystujących kierowcy jest długa i zawiera m.in. tempomat czy system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania.

E-Transitów

Auta finansuje Arval Service Lease Polska.

– Pojazdy dostawcze są dziś prawdziwą siłą napędzającą rozwój elektromobilności w Polsce. Niemal połowa z wynajmowanych przez nas „zeroemisyjnych” aut to właśnie elektryczne lekkie pojazdy użytkowe (eLCV). Takie pojazdy, jako element logistyki ostatniej mili, będą błyskawicznie zyskiwać na popularności wraz z rozwojem stref czystego transportu w miastach. Jest też aspekt ekonomiczny. Wszędzie tam, gdzie koszty transportu stanowią kluczową przewagę biznesową, elektromobilność przyjmuje się najszybciej. To właśnie dzięki temu coraz częściej spotykamy kurierów, którzy rozwożą przesyłki pojazdami z zieloną rejestracją. Cieszę się, że nasza modelowa współpraca z firmami takimi jak InPost i Ford pozwala przyspieszać tę ważną, zieloną zmianę na polskich drogach – powiedział Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Nie tylko auto

Ford Pro rozwija produkty i usługi związane z elektomobilnością, np. FordLIIVE. Usługa ta jest obecna także w Polsce i pozwala na maksymalizację wykorzystania taboru poprzez zmniejszenie liczby awarii i ograniczenie czasu pobytu w serwisie.

Oprócz E-Transitów Ford Pro wkrótce zaoferuje kolejne modele elektryczne: E-Transit Custom i E-Transit Courier.

– Nasza współpraca z InPostem jest kamieniem milowym na naszej drodze do transformacji w kierunku elektromobilności – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

E-Transitów
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź