sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościEnduRace RA 2 – nowa generacja opon ciężarowych

EnduRace RA 2 – nowa generacja opon ciężarowych

Apollo Tyres wprowadziło na rynek drugą generację opony ciężarowej EnduRace RA 2 do transportu regionalnego.

Nowy wzór bieżnika i ulepszone materiały zapewniają lepszą przyczepność i prowadzenie przez cały sezon. Dodatkowo opona ma niższe opory toczenia i lepszą trwałość.

Dostępną w rozmiarze 315/70 dla obręczy 22,5 cala, oponę kompleksowo przeprojektowano, aby zapewniała wzrost przebiegu średnio o 5%.

EnduRace RA 2: przyspieszenie technologiczne

Nową oponę opracowano i produkuje się w Europie. Charakteryzuje się ona nowym, kompaktowym wzorem bieżnika o szerszej powierzchni styku niż jej poprzedniczka. Zmieniona mieszanka jest bardziej odporna na ścieranie. Zmodyfikowana konstrukcja stopki i integracja materiału o niskiej histerezie w obszarze wysokiego obciążenia opony zapewniają ochronę przed deformacją pod obciążeniem.

W porównaniu z oponą RA pierwszej generacji nowa opona EnduRace RA 2 zapewnia o 10% niższe opory toczenia i o 1dB niższy średni hałas drogowy, oferując jednocześnie o 10% lepszą trakcję.

EnduRace RA 2 to najnowszy produkt wyposażony w „Invisible Groove Technology” Apollo Tyres. Innowacyjny wzór rowków z blokami barkowymi „Multi-Edge” zapewnia lepszą przyczepność, trakcję i trwałość przez cały okres użytkowania opony. Ułatwia również doskonałe prowadzenie na wielu trudnych nawierzchniach, takich jak śnieg. Możliwości opony w trudnych warunkach pogodowych potwierdza znak „płatka śniegu”.

– Pierwszą generację EnduRace RA wprowadziliśmy na rynek w 2021 roku. Od tego czasu opona zyskała na popularności wśród przewoźników średnio- i długodystansowych w całej Europie. W tym czasie zwiększyliśmy nasze inwestycje w badania i rozwój opon do samochodów ciężarowych, kierując się opiniami naszych klientów. Pozwoliło nam to przyspieszyć wprowadzanie innowacji w konstrukcji i materiałach. W rezultacie powstał nowy produkt RA, który wyróżnia się w tym wysoce konkurencyjnym segmencie – powiedział John Nikhil Joy, dyrektor europejskiego klastra opon do pojazdów ciężarowych i autobusów Apollo Tyres.

Nowy EnduRace RA 2 pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź