czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościMobilne studio E-Transit

Mobilne studio E-Transit

E-Transit został zaadaptowany przez Forda do roli mobilnego studia.

– Po sukcesie realizowanego przez nas programu „Maja – wyzwania z rozMach-Em”, w którym legendarna polska sportsmenka Maja Włoszczowska za kierownicą elektrycznego Forda Mustanga Mach-E wyruszyła w podróż pełną wyzwań, postanowiliśmy stworzyć coś zupełnie nowego. Mobilne Studio E-Transit to nasz najnowszy projekt. Największą zaletą zbudowanej przez nas przestrzeni jest mobilność i uniwersalność. Studio może być miejscem do kreatywnej wymiany myśli i ciekawych spotkań, może stać się najmniejszą mobilną sceną muzyczną świata lub będzie można na niej wystawić monodram. Na pewno będziemy zachęcać artystów, by razem z nami wzięli udział w tworzeniu wyjątkowych rzeczy. Możliwości są nieograniczone – wyjaśnia Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji Ford Polska.

Własna energia

Do stworzenie mobilnego studia został wykorzystany E-Transit Van, w najdłuższej i najwyższej odmianie L4H3. Ponieważ ma długość 6704 mm i 2778 mm, studio wewnątrz ma 4256 mm długości, 2025 mm wysokości, a w najszerszym miejscu mierzy 1784 mm. Ładowność auta wynosi 1540 kg.

e-transit

Mobilne studio zostało wyposażone w system Pro Power Onboard, który przekształcił elektrycznego Forda w źródło prądu 230 V. Dzięki temu można zasilać reflektory, kamery itp. niezależnie od miejsca, w którym akurat realizowane są nagrania. System zapewnia zasilanie 2,3 kW, czyli na poziomie podobnym do generatora. Wszystkim steruje się za pośrednictwem interfejsu SYNC 4. Użytkownik sam określa ilość energii zużywanej przez system. Po skonfigurowaniu zasilanie jest dostępne natychmiast.

– Jednym z naszych priorytetów podczas planowania mobilnego studia była niezależność i samowystarczalność pod względem zasilania. System Pro Power Board sprawdza się znakomicie, a jego wydajność jest na wysokim poziomie. Dla przykładu. E-Transit ma akumulator o pojemności 68 kWh, a betoniarka wymaga około 0,5 kW/h. Oznacza to, że możemy zasilać takie urządzenie przez ponad 5 dni bez przerw – dodaje Mariusz Jasiński.

Przytulny E-Transit

Studio powinno być obszerne i mieć odpowiednią akustykę, a aspekt wygląd i jakość wykonania również nie pozostawały bez znaczenia. Za całość, od koncepcji do wykonania mobilnego studia, odpowiada firma Atut mająca wieloletnie doświadczenie w pracy nad projektami, w których bazą jest metal oraz materiały drewniane i drewnopochodne.

e-transit

– Kiedy pojawiła się propozycja współpracy przy projekcie zabudowy mobilnego studia, nie zastanawialiśmy się nawet przez moment. Skomplikowane, nieszablonowe projekty to chleb powszedni w naszej branży jaką jest kompleksowe wyposażenie sklepów, piekarni oraz cukierni. Dodatkowo cieszymy się, że koncepcja powstała w oparciu o samochód elektryczny. W firmie Atut, dzięki modułom fotowoltaicznym, również korzystamy z energii odnawialnej. Dlatego E-Transita podczas prac nad zabudową mogliśmy ładować całkowicie zielona energią – powiedział Andrzej Rutkowski, właściciel Firmy Atut.

Najnowszy projekt Ford Polska niebawem będzie miał swoją premierę.

e-transit
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź