wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościYutong w Warszawie

Yutong w Warszawie

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały ze spółką Busnex Poland umowę na dostawę 18 autobusów elektrycznych Yutong U12.

Kontrakt zobowiązuje Busnex Poland do dostarczenia MZA w Warszawie 18 autobusów elektrycznych Yutong U12 w ciągu roku od momentu podpisania umowy. Możliwości produkcyjne zakładów Yutong pozwolą na zrealizowanie tego zamówienia jeszcze w 2024 roku.

MZA Warszawa od połowy maja zeszłego roku testuje elektryczny autobus U12. W trakcie przeszło półrocznych testów autobus pokonał już ponad 70 000 km. Yutong U12 ma 12 metrów długości, a na pokład może zabrać, w zależności od specyfikacji, ponad 90 pasażerów. Na jednym ładowaniu przejeżdża do 400 kilometrów, a jego przyciągająca uwagę stylistyka została doceniona nagrodą Busworld Design podczas wystawy Busworld Europe.

Lider inwestycji

– Warszawa nie tylko jest polskim liderem w zakresie inwestycji w „zeroemisyjny” transport, ale plasuje się także w ścisłej czołówce europejskich stolic pod względem rozwoju elektromobilności. Jeżeli dodamy do tego rozbudowany system komunikacji miejskiej, otrzymamy ambitne wyzwanie, które chętnie podjęliśmy. Już wkrótce Yutong U12 zagości na warszawskich ulicach i potwierdzi swoje wysokie parametry eksploatacyjne w różnorodnych warunkach – powiedział Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Wysoki zasięg autobusu U12 wynika głównie z zastosowania bezkobaltowych baterii o wysokiej sprawności oraz rekuperacji energii hamowania, co ma szczególne znaczenie w warunkach miejskich. Nowy „elektryk” ma również najnowsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo baterii. Są one monitorowane 24 godziny na dobę i wielostopniowo chronione.

Yutong

O komfort i wygodę pasażerów dbają m.in. automatyczna klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie oraz siedzenia wyposażone w ładowarki USB. Autobus jest niskopodłogowy, co jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. Yutong U12 jest przyjazny także dla kierowcy, zapewniając mu panoramiczny kokpit, zestaw kamer z 360-stopniowym widokiem oraz pełną kontrolę, również zdalną, kluczowych parametrów.

Ponad 150 przez 4 lata

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus. Przez  cztery lata obecności na rynku zakontraktował i dostarczył już ponad 150 autobusów elektrycznych dla 20 samorządów z 8 województw. Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji „elektryków”. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe: w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku. Natomiast w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów. Jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane olejem napędowym. Jest obecny na całym świecie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź