wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNowy Nissan Interstar

Nowy Nissan Interstar

Nissan wprowadza kolejną generację modelu Interstar. Jest większa i po raz pierwszy będzie dostępny wariant elektryczny.

Nowy Nissan Interstar, tak jak poprzedni, jest „bliźniakiem” Renaulta Mastera. Ładowność wersji spalinowej dochodzi do blisko 2 t, a elektrycznej do 1,6 t. Oba warianty mogą holować przyczepę o masie całkowitej do 2,5 t.

Samochód ma o 40 mm szersze boczne drzwi i o 100 mm dłuższą ładownię. Do wyboru jest jako furgon oraz podwozie pod zabudowę.

W przyszłości wodorowy

Układ napędowy jest analogiczny jak w Masterze. Do napędu służą 2-litrowe silniki wysokoprężne. Wariant elektryczny ma akumulatory o pojemności 40 lub 87 kWh. Przy mniejszym pakiecie zasięg dochodzi do 180 km, a przy większym do 410 km wg WLTP. Producent jednocześnie zaznacza, że maksymalny zasięg przy większym pakiecie baterii dochodzi do 460 km. Samochód można ładować prądem zmiennym (AC) o mocy 22 kW lub stałym o mocy do 130 kW. W późniejszym terminie dołączy wersja zasilana wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Nissan zwraca uwagę, że 4-tonowego, elektrycznego Interstara-e o ładowności 1,6 tony można będzie prowadzić w całej Europie z prawem jazdy kategorii B. Oznacza to możliwość przewożenia nieco cięższych ładunków niż w 3,5-tonowej odmianie z silnikiem Diesla.

Zwrotny, bezpieczny

Projektanci dopracowali aerodynamicznie nadwozie. Nowa kabina jest wygodniejsza. Tablica rozdzielcza nachyla się w stronę kierowcy. W opcji firma proponuje podgrzewane fotele. Samochód może też mieć podgrzewaną przednią szybę.

Nissan Interstar

Średnica zawracania zmniejszyła się o 1,5 metra w porównaniu ze starszymi wersjami, co ułatwia manewrowanie na ciasnych miejskich ulicach.

Wszystkie wersje nowego Interstara wyposażono w systemy wspomagające jazdę. Są wśród nich np. system hamowania awaryjnego, wykrywania senności kierowcy oraz monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Bezpieczeństwo poprawia system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Układ hamulcowy jest skuteczny, niezależnie od obciążenia pojazdu. Czas reakcji przy hamowaniu awaryjnym udało się skrócić o połowę w porównaniu z poprzednią generacją Interstara.

Kiedy w Polsce?

Interstar nowej generacji wchodzi na rynek z szeroką gamą fabrycznych zabudów. Do wyboru jest wywrotka, skrzynia lub kontener. Interstar jest oferowany ze standardową gwarancją Nissana obowiązującą przez 5 lat a elektryczny Interstar-e z 8 letnią gwarancją na pojemność akumulatora, w obu przypadkach z limitem do 160 000 kilometrów.

Nissan Interstar

– Nissan Interstar nowej generacji to idealne wsparcie dla wszelkich przedsięwzięć mających na celu zapewnienie mobilności społeczeństwu. Oferta obejmująca elektryczną wersję oraz rozmaite opcje zabudowy dostarcza naszym klientom, małym i średnim przedsiębiorstwom z całego świata, dokładnie to, czego potrzebują do sprawnego działania – powiedział Nicolas Tschann, dyrektor działu lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe.

Termin wprowadzenia Interstara na polski rynek nie jest jeszcze znany.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź