piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGrupa Krone: redukcja po rekordowym roku

Grupa Krone: redukcja po rekordowym roku

W roku obrachunkowym 2022/23 Grupa Krone osiągnęła sprzedaż na poziomie około 3,2 miliarda euro, co oznacza najlepszy rok w historii firmy. Mimo to zapowiada redukcję kosztów.

Grupa Krone musi stawić czoła niepewności na rynku. Prognozy na nadchodzące miesiące nie napawają optymizmem. Producent ocenia sytuację gospodarczą jako trudną. Dwie, główne grupy klientów Krone: rolnicy i przewoźnicy wyrażają poważne obawy, których podstawą są w znacznej mierze rosnące koszty działalności. Wszystko wskazuje, że w tym roku będą ograniczać inwestycje, a to zmusza Krone do oszczędności.

– Wyjątkowa sytuacja gospodarcza minionego roku, z dużym popytem ze strony naszych klientów i ciągłym wzrostem sprzedaży, wyjątkowym zaangażowaniem naszych pracowników i solidnymi relacjami z naszymi partnerami finansowymi, ostro kontrastuje z obecnymi wyzwaniami. Grupie Krone udało się umocnić swoją pozycję poprzez strategiczne inwestycje w obiecujące technologie i automatyzację, co w decydujący sposób przyczyniło się do zwiększenia wydajności i lepszego zarządzania jakością. Inwestycje, takie jak nasze nowe centrum części zamiennych w Spelle i robotyzacja, wyznaczają kamienie milowe w naszym rozwoju – mówi Bernard Krone, przewodniczący rady nadzorczej Krone.

Zachować elastyczność

Obecna niepewność gospodarcza, międzynarodowe kryzysy polityczne, niekorzystne stopy procentowe w Europie oraz wysokie ceny energii, skłaniają spółkę do ostrożności. Grupa Krone pozostaje stabilna i niezależna, musi jednak reagować na pojawiające się trudności. Z tego powodu skrócono już czas pracy w głównych zakładach w Dolnej Saksonii. Inne fabryki rozważają taką możliwość ze względu na stagnację, szczególnie widoczną na rynku niemieckim.

– Ta sytuacja uwydatnia potrzebę zachowania elastyczności i zdolności dostosowywania się do zmian, aby w długim terminie osiągać sukcesy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym interesariuszom za nieustające wsparcie i zaufanie w tych trudnych czasach. Grupa Krone jest zdeterminowana wykorzystać dzisiejsze problemy jako szansę na rozwój i umocnienie swojej pozycji w perspektywie bliższej i dalszej przyszłości – skomentował David Frink, dyrektor generalny Bernard Krone Holding SE & Co. KG.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź