sobota, 13 lipca, 2024

fleetLOG 2/2024

Zapraszamy do lektury magazynu fleetLOG 2/2024.

Pod koniec stycznie była premiera Volvo FH Aero. Przyszedł więc czas, żeby lepiej się przyjrzeć zastosowanym w tym pojeździe zmianom.

Początek roku to czas podsumowań i formułowania prognoz na rok bieżący. Publikujemy więc kolejny raport rynkowy: sprzedaż samochodów ciężarowych w 2023 r. Wspólnie z ekspertami zastanawiamy się, co najsilniej oddziaływało na ten rynek w minionym roku i jak on się zmieni w tym.

Swoje osiągnięcia, wyniki i plany przedstawiło nam IVECO Poland. Na ten rok firma postawiła sobie bardzo ambitne cele. Farmalogistyka sporo wymaga zarówno od operatorów, jak i przewoźników. Swoimi doświadczeniami podzieli się z nami praktycy.

Transport medyczny może być również elektryczny. Okazuje się, że to nie tylko możliwe, ale ma już swoją historię. Przedstawiamy pojazdy zasilane prądem, które wspierają służy medyczne.

Grupa TOBI postanowiła zainwestować w elektromobilność. Wybór pojazdu nie był przypadkowy. Zadecydowało zaufanie do marki oraz wrażenia podczas pierwszych jazd testowych. O swoich planach związanych z pojazdem MAN eTruck opowiedział nam Tomasz Wieczorek, właściciel tej firmy.

LNG i bioNG to bez wątpienia paliwo przyszłości. Tak uważają organizatorzy VII Konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG, która odbyła się pod koniec listopada 2023 roku. Przypominamy najważniejsze wątki tego spotkania.

Tym razem zapraszamy na test Renault Koleosa. Wprawdzie z końcem 2023 roku wypadł już z oferty, ale nadal można znaleźć pojedyncze sztuki na wyprzedaży.

Premiera

Volvo FH Aero wydajność rośnie

Nowe Volvo FH Aero godzi wymagania dnia dzisiejszego z wyzwaniami przyszłości: bliższej i dalszej. Czytaj dalej…

Zarządzanie

Ewolucja rynku motoryzacyjnego w Polsce. Dwie dekady sprzedaży na OTOMOTO.

OTOMOTO to platforma sprzedażowa, która jest znaczącym kanałem w sprzedaży samochodów ciężarowych. Dwadzieścia lat temu ten serwis motoryzacyjny zaczął przenosić handel pojazdami z giełd do rzeczywistości internetowej. Dzisiaj ścieżka zakupowa niemal wszystkich klientów zaczyna się w internecie, a z szerokich zasięgów dotarcia do klientów z całej Polski korzysta coraz więcej sprzedawców. Nie tylko tych największych. Czytaj dalej…

Raport – fleetLOG 2/2024

Pół na pół

Rok 2023 podzielił się na dwa skrajne bieguny. W pierwszej połowie brakowało pojazdów, w drugiej chętnych na nie.

Rynek

Dostrzegając nieoczywiste

IVECO ma za sobą intensywny rok. Mimo problemów z dostępnością firma poprawiła swoje udziały w rynku samochodów użytkowych. Jesienią zadebiutował elektryczny ciągnik, a pod koniec roku cała gama zmodernizowanych pojazdów.

Logistyka 4.0

Jak na dłoni. Logistyka leków

Logistyka farmaceutyczna ma przed sobą dobre lata. Lecz próg wejścia jest wysoki, a postęp techniczny prawdopodobnie jeszcze go podwyższy.

Transport 4.0

Niewidoczna jakość

Transport produktów farmaceutycznych polega na śledzeniu niewidocznego. Jeśli opakowanie nie jest uszkodzone, trudno odróżnić lek dobry od takiego, który nie nadaje się do użytku.

Transport medyczyny

Elektryczna karetka – nowość z przeszłością

W połowie stycznia 2024 roku w szpitalu w Złotoryi rozpoczęła pracę pierwsza w Polsce elektryczna karetka. Lecz nie jest to pierwszy, elektryczny pojazd stosowany u nas w transporcie medycznym.

Zrównoważony rozwój – fleetLOG 2/2024

Pierwszy MAN eTruck w Polsce

Grupa TO BI postanowiła zainwestować w elektromobilność. Wybór pojazdu nie był przypadkowy. Zadecydowało zaufanie do marki oraz wrażenia podczas pierwszych jazd testowych.

LNG wciąż warte uwagi

LNG i bioNG to bez wątpienia paliwo przyszłości, uważają organizatorzy VII Konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG, która odbyła się pod koniec listopada 2023 roku.

Nasz test

Unikat

Koleos z końcem 2023 roku wypadł z oferty Renault. Zostały pojedyncze sztuki na wyprzedaży. Czy warto się nim jeszcze interesować? To najlepszy moment, jeżeli chcesz mieć luksus w dobrej cenie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

ZOBACZ POPRZEDNI NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź