poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaAktualnościSL Apollo Tyres Trucksport na podium w debiutanckim sezonie

SL Apollo Tyres Trucksport na podium w debiutanckim sezonie

Sascha Lenz z SL Apollo Tyres Trucksport zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Ciężarówek Goodyear FIA 2023. Zespół ma za sobą emocjonującą rundę finałową na początku tego miesiąca.

Miejsca na podium w całym sezonie to rewelacyjny wynik dla Lenza i jego zespołu w ich debiutanckim sezonie. Wzięli w nim udział przy wsparciu Apollo Tyres.

Ostatni weekend wyścigowy na Circuito del Jarama w Hiszpanii był pełen emocji. Lenz utrzymywał dobrą formę w każdym z czterech zaciętych wyścigów. Gdy seria dobiegła końca, Lenz stanął do rywalizacji z Antonio Albacete. Walczył z nim o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw kierowców, ostatecznie wyprzedzając go na zaledwie dwa okrążenia przed końcem.

Suma punktów

Lenz rywalizował w serii Mistrzostw Europy Ciężarówek Goodyear FIA 2023 (FIA ETRC 2023) w zupełnie nowej ciężarówce MAN TGS 2022. Pomalowano ją w barwy Apollo Tyres. W trakcie sezonu Lenz zapewnił sobie kilka miejsc na podium. W tym dwa razy P2 na Slovakia Ring i Torze Poznań w Polsce oraz trzecie miejsce na torze Autodromo de Most w Czechach. Pomimo problemów mechanicznych na początku serii, 35-letni Niemiec nadal imponował, zdobywając punkty we wszystkich weekendach wyścigowych.

SL Apollo Tyres

Lenz zajął również trzecie miejsce w Mistrzostwach Zespołów wraz ze swoim partnerem Jaimie Andersonem z Anderson Racing. Mistrzostwa Zespołów odbywają się równolegle z główną serią i każdy zawodnik współpracuje z innym kierowcą, sumując swoje wyniki z każdego wyścigu. Pod nazwą zespołu Löwen Power, Lenz i Anderson zdobyli łącznie 478 punktów.

Za swoje indywidualne osiągnięcia w sezonie 2023 Lenz został również uhonorowany prestiżową nagrodą Driver’s Driver Award. Głosują w niej inni zawodnicy FIA ETRC.

Determinacja i umiejętności

– Niezwykły wspólny wysiłek doprowadził nas do tego punktu. Po prostu nie mógłbym tego zrobić bez wsparcia i poświęcenia zespołu, naszych dostawców i sponsorów. Chociaż poświęcamy chwilę na świętowanie naszego osiągnięcia, patrzymy również w przyszłość na nowy sezon w 2024 roku. Jesteśmy zdeterminowani, aby zająć jeszcze wyższe miejsce w klasyfikacji. Wsparcie Apollo Tyres w tym roku było nieocenione. Współpraca z firmą tak pasjonującą się wyścigami ciężarówek i tą serią wyścigów premium była przyjemnością – podsumował Lenz.

SL Apollo Tyres

– Przez cały ten ciężki sezon Sascha i jego zespół imponowali nam swoją determinacją i umiejętnościami. Ekscytujące wyścigi w Hiszpanii zakończyły długie i bardzo wymagające mistrzostwa. Były pełne wzlotów i upadków, i jesteśmy zachwyceni tym, jak to wszystko się skończyło. Pomaganie Saschy w jak najlepszym wykorzystaniu ciężarówki było bardzo satysfakcjonujące. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu – dodał John Nikhil Joy, dyrektor europejskiego klastra produktów TBR (do ciężarówek, autobusów oraz opon radialnych) w Apollo Tyres. – Nasza rozwijająca się współpraca z SL Trucksport 30 pozwala nam prezentować opony Apollo w całej Europie. Zwiększamy w ten sposób rozpoznawalność marki wśród wielu tysięcy widzów i telewidzów. Nasze zaangażowanie w serię ETRC stało się głównym filarem naszej strategii uczestnictwa w międzynarodowych wydarzeniach sportowych ukierunkowanych na osiągi. Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy.

SL Apollo Tyres
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź