sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościIVECO i Ferrari wciąż razem w Formule 1

IVECO i Ferrari wciąż razem w Formule 1

IVECO i Ferrari kontynuują współpracę. Dwa ciągniki IVECO S‑Way dołączą do floty zespołu Scuderia Ferrari.

Obie firmy są ze sobą związane od dawna. Iveco jest oficjalnym partnerem zespołu Scuderia Ferrari oraz sponsorem Ferrari Challenge Europe. W związku z tym na kultowym torze Ferrari we Fiorano uroczyście przekazano zespołowi wyścigowemu dwa ciągniki siodłowe S-Way. W wydarzeniu wzięli udział Luca Sra, prezes działu pojazdów ciężarowych Iveco Group, oraz Laurent Mekies, dyrektor Scuderii Ferrari odpowiedzialny za organizację pracy zespołu na torze.

To już 20 lat

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza marka cieszy się uznaniem legendy świata sportu. Od 20 lat współpracujemy z Ferrari, które ufa naszym wytrzymałym i niezawodnym pojazdom, wykorzystując je w logistyce i transporcie swoich najważniejszych zasobów. Mamy podobne wartości i ambicje oraz zapał i ducha rywalizacji niezbędne do działania na najwyższym poziomie. Podobnie jak Scuderia Ferrari, kierujemy się wolą walki i dążenia do doskonałości. Nieustannie przesuwamy granice tego, co jest możliwe. Dzień po dniu podnosimy poprzeczkę, zawsze mierząc jak najwyżej – powiedział Luca Sra podczas uroczystości na torze we Fiorano.

Dwa ciągniki S‑Way w charakterystycznej, ognistej czerwieni Ferrari oklejone emblematami „Cavallino Rampante”, dołączają do floty ciężarówek tej marki użytkowanej przez zespół i będą jeździć po całym świecie dowożąc wyścigowe bolidy i sprzęt na zawody Formuły 1.

iveco i ferrari

570 koni

Ciągniki S‑Way dostarczone Scuderii Ferrari to wersja niskopodwoziowa (low-deck), dobrze przystosowana do współpracy z obszernymi naczepami-kamperami zespołu z Maranello. Obydwa wyposażono w 570‑konne silniki Cursor 13 współpracujące z 12‑biegowymi zautomatyzowanymi przekładniami Hi‑Tronix oraz pneumatyczne zawieszenie. W ciężarówkach zamontowano także zaawansowany system multimedialny z nawigacją satelitarną, cyfrowego asystenta kierowcy IVECO Driver Pal oraz moduł łączności Connectivity Box 4G.

Przygotowana na sezon 2023 wyścigówka Ferrari SF-23 ma napęd hybrydowy z turbodoładowanym silnikiem V6 o pojemności 1,6 l. Moc napędu szacowana jest na 850 + 160 KM. Kierowcami zespołu są Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź