sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościFord Bronco trafi w limitowanej liczbie do Europy

Ford Bronco trafi w limitowanej liczbie do Europy

Ford zapowiada, że wkrótce na wybranych rynkach europejskich będzie po raz pierwszy oferowany Ford Bronco 4×4.

Nowy Bronco wyposażony jest w silnik V6 EcoBoost o pojemność i 2,7 l, mocy 335 KM i momencie obrotowym 563 Nm. W przekazywaniu napędu do kół pośredniczy 10-biegowa skrzynka automatyczna. Napęd na przednie koła jest dołączany. Poruszanie się w terenie ułatwia system Trail Control, siedem trybów jazdy oraz wyczynowe zawieszenie (HOSS). Terrain Management System ułatwia wybór trybu jazdy, pozwalającego najlepiej wykorzystać możliwości samochodu. Oprócz drogowych trybów: normalnego, eco, sport i śliska nawierzchnia, dostępne są tryby terenowe błoto/koleiny, piasek, a także pełzanie i inspirowany wyścigami tryb Baja w wersji Bronco Badlands.

Ford Bronco Badlands

Ford Bronco: Jak kozica

Zdaniem Forda auto jest tak dobre, że otrzymało oznakowanie G.O.A.T. (Goes Over Any Type of Terrain), gdyż jest wszędobylskie jak kozica (ang. goat). Oprócz wersji Bronco Outer Banks dla fanów jazdy terenowej, oferowany jest Bronco Badlands dla wymagających więcej. Bronco Outer Banks jest wyposażony w elektronicznie sterowany dwubiegowy reduktor umożliwiający zmianę przełożenia w czasie jazdy, a Bronco Badlands blokady osiowych mechanizmów różnicowych i odłączany przedni stabilizator. Ponadto elektromechaniczna skrzynia rozdzielcza z reduktorem i automatycznym trybem pracy może płynnie przełączać się między napędem na dwa koła i napędem na cztery koła w zależności od warunków.

ford bronco
Ford Bronco Badlands

W Europie będą dostępne oba warianty w ograniczonej liczbie egzemplarzy First Edition. W obu wersjach samochód będą wyróżniały detale zewnętrzne, wewnętrzna plakietka z numerem egzemplarza oraz opcjonalny zestaw akcesoriów, w tym neoprenowe pokrowce na siedzenia, torby do schowków w drzwiach i miękka siatka na dach, w zależności od modelu.

Samochód może mieć zdejmowane drzwi ze schowkami, wbudowane punkty mocowania akcesoriów terenowych oraz wytrzymałe, łatwe do czyszczenia elementy i powierzchnie. Standardem jest zdejmowany sztywny dach (hardtop).

ford bronco
Parametry terenowe dostępnych w Europie wersji Forda Bronco 4×4.

Bronco krewniak mustanga

Obecny Bronco, nawiązujący do małej terenówki noszącej tę nazwę, przedstawionej w 1966 roku. Stąd kilka niespodzianek dla dociekliwych „odkrywców”, na przykład: ukryte logo Bronco, grafika przedstawiająca gamę wersji pierwszej generacji modelu z 1966 roku, wbudowany we wnętrzu otwieracz do butelek, czy współrzędne GPS miejsc, w których testowano prototypy nowego Bronco na etapie prac rozwojowych.

W USA sprzedano ponad 200 000 egzemplarzy Bronco pierwszej generacji, a w latach 1966-1996 wyprodukowano łącznie ponad milion samochodów Bronco pięciu kolejnych generacji.

Ford Bronco wszedł na rynek niespełna dwa lata po słynnym Mustangu. Nazwa małego terenowego Forda też ma „końskie korzenie”, gdyż słowem „bronco” określa się młodego, nieujarzmionego konia.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź