piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościFiat Professional: 7% wzrostu

Fiat Professional: 7% wzrostu

Fiat Professional w 2023 r. osiągnął 7% wzrostu sprzedaży nowych samochodów dostawczych, blisko dwukrotnie wyprzedając trend wzrostowy dla całego rynku w Polsce.

W naszym kraju zarejestrowano 7413 użytkowych Fiatów, co dało marce na koniec 2023 roku miejsce w pierwszej trójce najbardziej popularnych  samochodów dostawczych o dmc do 3,5 tony.

Tradycyjnie, numerem jeden w gamie użytkowej Fiata pozostało Ducato, zarejestrowano 4972 szt., co oznacza wzrost sprzedaży o 88%.

Teraz elektryki

Teraz Fiat Professional wprowadza modele elektryczne. Na 2024 r. przygotowano E-Ducato, E-Doblò i E-Scudo, których wersje spalinowe zadebiutowały jesienią 2023 roku. W wyposażeniu będą mieć m.in. zaawansowane systemy wspomagające jazdę.

Najnowsza generacja E-Ducato oferuje zasięg do 420 km w cyklu WLTP, dzięki akumulatorowi o pojemności 110 kWh i może być ładowana prądem stałym o mocy do 150 kW. Ma liczne systemy wspomagające jazdę, w tym adaptacyjny tempomat, asystenta jazdy w korku i utrzymanie pojazdu w pasie ruchu. Pojemność ładowni dochodzi do 17 m3, a ładowność do 1500 kg.

E-Ducato to także pierwszy seryjnie produkowany w pełni elektryczny duży samochód dostawczy z Polski. W minionym tygodniu fabryka w Gliwicach, należąca do wydziału pojazdów użytkowych Stellantisa (Stellantis Commercial Vehicles Business Unit) uruchomiła jego produkcję.

Zmodernizowano także Doblò oraz E-Doblò, zwiększając komfort pracy za kierownicą. Wersja elektryczna ma zasięg do 330 km oraz pompę ciepła w roli energooszczędnego ogrzewania. Auto otrzymało też dodatkowe gniazdo elektryczne Magic Plug ze zmiennym napięciem 12 lub 230 V, do którego można podłączyć lodówkę lub elektronarzędzia. Wśród 17 aktywnych i pasywnych systemów wspomagających kierowcę na uwagę zasługuje udoskonalony Magic Mirror, oferujący trzy różne widoki do wyboru i poprawiający widoczność w ciasnych i zatłoczonych miejscach.

Z kolei E-Scudo zapewnia zasięg do 350 km w cyklu mieszanym WLTP. Wszystkie odnowione Fiaty zapewniają łączność ze światem dzięki usługom UconnectTM Services. Fiat Professional we współpracy z Free2move Charge oferuje też klientom ładowarki i zarządzania energią w miejscu pracy i domu.

Modele elektryczne są droższe od spalinowych o około 50-90%. Np. ceny Ducato z Dieslem zaczynają się od 127 600 zł netto, a elektrycznego E-Ducato od 245 082 zł netto.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź