piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościCEVA Logistics rozszerza współpracę z Ferrari

CEVA Logistics rozszerza współpracę z Ferrari

CEVA Logistics kontynuuje współpracę z zespołem Scuderia Ferrari jako oficjalny partner logistyczny.

W ramach podpisanej właśnie nowej, długoletniej umowy odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną i transport samochodów oraz sprzętu Scuderii Ferrari na wyścigi Grand Prix, GT oraz imprezy Ferrari Challenge.

Przedłużenie umowy oznacza wzmocnienie relacji obu firm. Logo CEVA Logistics, jako partnera zespołu, zostanie umieszczone na nowym, jednomiejscowym bolidzie startującym w 2024, a także sprzęcie i odzieży kierowców i innych członków zespołu wyścigowego. Nowa wyścigówka na rok 2024 zostanie zaprezentowana 13 lutego. CEVA Logistics będzie też widoczna na innych imprezach, takich jak GT Ferrari Challenge.

Publiczność coraz liczniejsza

Zespół Scuderia Ferrari bierze udział w każdej edycji Mistrzostw Świata Formuły 1 od 1950 roku. Jest rekordzistą pod względem liczby wygranych wyścigów Grand Prix, na swoim koncie ma 243 zwycięstwa i 16 tytułów Mistrza Świata Konstruktorów. CEVA Logistics z kolei wzmacnia globalną pozycję, chcąc dołączyć do piątki największych graczy logistycznych na świecie.

Ferrari

Mistrzostwa Świata Formuły 1 co roku przyciągają miliony widzów, zwłaszcza w Brazylii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Korei Południowej, Niemczech, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Wraz ze zwiększeniem liczby wyścigów Grand Prix, w tym powrotem do kalendarza wyścigów GP w Chinach, Formuła 1 wzmacnia i konsoliduje obecność na rynkach globalnych.

24 wyścigi

CEVA Logistics zapewnia usługi logistyczne zespołowi Scuderia Ferrari od 2022 roku. Dzięki elastyczności i doświadczeniu CEVA organizuje dostawy sprzętu do różnych miejsc na całym świecie, zgodnie z harmonogramem wyścigów. Tegoroczny kalendarz F1 obejmuje 24 wyścigi, rywalizacja rozpocznie się 2 marca w Bahrajnie, a zakończy 8 grudnia w Abu Zabi.

W ramach partnerstwa w 2023 r. CEVA Logistics zorganizowała pierwsze w historii dostawy kolejowe sprzętu Scuderia Ferrari na trzy imprezy Grand Prix Ameryki Północnej, co ograniczyło emisję spalin. Wszystkie tego typu inicjatywy przyczyniają się do wzrostu zaangażowania Formuły 1 w zrównoważony rozwój.

Formuła 1 na czterech kontynentach

– Od 2022 roku pokazujemy jak wiele nas łączy. Podobnie jak Scuderia Ferrari, nieustannie projektujemy i doskonalimy nasze rozwiązania. Przewidujemy kolejne zmiany w branży i  ekosystemach naszych klientów. Tak jak Ferrari, wdrażamy bardziej zrównoważone rozwiązania i zmniejszamy nasz wpływ na środowisko. Podobnie jak dla Ferrari, innowacyjność jest kluczowym czynnikiem naszego sukcesu. Odnowienie naszego partnerstwa jest dowodem ambicji i zdolności CEVA do osiągania doskonałości w każdych warunkach – stwierdził Olivier Storch, zastępca dyrektora generalnego CEVA Logistics.

Ferrari

– Współczesny sport motorowy stawia coraz większe wyzwania logistyczne. W porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, znacznie więcej wyścigów Formuły 1 organizowanych jest poza Europą, a kalendarz rozciąga się na cztery kontynenty. Po raz pierwszy w historii tego sportu, tegoroczne mistrzostwa składają się z 24 wyścigów. Tak intensywne tempo oznacza, że dla Scuderia Ferrari niezwykle ważne jest to, aby móc liczyć na światowej klasy partnera logistycznego, jakim jest CEVA Logistics, który gwarantuje terminową i precyzyjną obsługę, a jednocześnie dzieli pasję Ferrari do innowacji i przekraczania granic, ciągłego doskonalenia się w swoich dziedzinach – dodał Lorenzo Giorgetti, dyrektor ds. wyścigów w Ferrari.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź