sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaFlotaTransport miejskiOstrowiec Świętokrzyski zawarł kolejną umowę na autobusy Yutong

Ostrowiec Świętokrzyski zawarł kolejną umowę na autobusy Yutong

Na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego wyjadą kolejne autobusy Yutong. Samorząd podpisał umowę na zakup dziewięciu autobusów Yutong „elektryków”, które dostarczy firma Busnex Poland. Kontrakt obejmuje dostawę zeroemisyjnych pojazdów wraz z infrastrukturą w postaci dziewięciu punktów ładowania zajezdniowego.

– Autobusy Yutong ponownie pokazały swoją konkurencyjność. Po raz kolejny widzimy, że ich przewagą jest nie tylko przystępna cena, ale również parametry techniczne, w tym niskie zużycie energii. Wybrany przez Ostrowiec Świętokrzyski 9-metrowy Yutong E9 jest z powodzeniem wykorzystywany przez polskie samorządy – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Komunikację publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim zasili 9 elektrycznych autobusów Yutong E9. Ten blisko 9-metrowy autobus może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także posiada wydajny system klimatyzacji. Pojazdy, które zakupił Ostrowiec Świętokrzyski, będą wyposażone również w tablice LED i LCD informacji pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego oraz ładowarki USB.

– Wraz z zakupem autobusów o napędzie elektrycznym Ostrowiec Świętokrzyski dołączył do miast przeciwdziałających negatywnemu wpływowi człowieka na otaczające go środowisko. Jest to także historyczna chwila w dziejach komunikacji miejskiej naszego miasta. Unowocześniliśmy tabor Spółki Miejskiego Zakładu Komunikacji, który działać będzie z zupełnie nową bazą miejskiego przewoźnika, a nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej jakości transportu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Oferta Busnex Poland dla Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskała najwyższą punktację m.in. dzięki najbardziej atrakcyjnej cenie oraz najlepszym parametrom w zakresie zużycia energii. Poza dostawą elektrobusów, kontrakt obejmuje również uruchomienie dla nich 9 punktów ładowania zajezdniowego. Zawarta umowa przewiduje dostawę autobusów elektrycznych w ciągu 340 dni.

autobusy yutong
Yutong E9

Zakup dziewięciu „elektryków” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 15,6 mln zł przyznanych w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. To już czwarty etap projektu, mającego na celu rozwój ekologicznego transportu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach jego wcześniejszych odsłon, dofinansowanych także z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, powstała m.in. nowoczesna baza Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź