poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościIVECO Daily: „Best Large Van”

IVECO Daily: „Best Large Van”

IVECO Daily zostało wyróżnione w konkursie brytyjskiego portalu branżowego „Business Vans”.

IVECO Daily wygrało w tegorocznej edycji plebiscytu portalu „Business Vans” na „Best Large Van”. Nagrodzony model zaimponował jurorom innowacyjnym zawieszeniem Air-Pro, które zwiększa komfort kierowcy i bezpieczeństwo ładunku.

IVECO Daily: imponujący pakiet

Daily zostało nagrodzone za „imponujący pakiet inteligentnych rozwiązań oraz unikatowe pneumatyczne zawieszenie i jego elektronicznie sterowanie z kabiny pojazdu”. Jury wskazało też na „doskonałe połączenie komfortu jazdy i możliwości transportowych”.

IVECO Daily łączy solidną konstrukcję ramową, możliwość holowania przyczepy do 3,5 tony, największą przestrzeń ładunkową w swojej klasie oraz ładowność aż do 4,9 tony z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak zawieszenie pneumatyczne Air-Pro. Zawieszenie to adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i podnosząc stabilność. Moduł ciągłego sterowania tłumieniem (Continuous Damping Control, CDC) błyskawicznie reaguje na zmiany jakości nawierzchni, co 10 milisekund korygując ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem optymalnej reakcji dynamicznej. Uzyskiwana w ten sposób redukcja drgań do 25% pozwala osiągnąć najwyższy komfort i płynność jazdy.

Kierowcy mogą wybrać ustawienie „Soft” dla najwyższego komfortu lub „Load” dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Zawieszenie dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja pamięci umożliwia zapisanie wysokości najczęściej odwiedzanych ramp załadunkowych, co pozwala zaoszczędzić czas.

IVECO Daily

eDaily: rekomendowany

Nowe elektryczne IVECO eDaily zadebiutuje oficjalnie w Wielkiej Brytanii podczas Commercial Vehicle Show 2023. Elektryczny Daily został wyróżniony w konkursie „Business Vans” jako „Highly Commended” (wysoce rekomendowany). To obecnie jedyny elektryczny lekki samochód dostawczy, który może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi, kubatura przestrzeni ładunkowej zbliża się do 20 metrów sześciennych.

Użytkownicy mogą wybrać konfigurację akumulatorów, aby dostosować eDaily do wykonywanych zadań, stawiając na większy zasięg lub większą ładowność.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź