wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDB Schenker doda do floty 100 eActrosów LongHaul

DB Schenker doda do floty 100 eActrosów LongHaul

DB Schenker planuje zakup 100 eActrosów LongHaul. Będą wykorzystywane do przewozów dalekobieżnych w Europie.

DB Schenker i Mercedes-Benz Trucks podpisały już wspólny list intencyjny. Bateryjne eActrosy LongHaul mają przyczynić się do osiągnięcia zerowej emisji CO2 przez DB Schenkera do 2040 roku. Produkcja seryjna tych ciężarówek rozpocznie się w 2024 roku. – – DB Schenker jest dla nas ważnym i wieloletnim partnerem, który z powodzeniem wykorzystuje już nasze elektryczne ciężarówki do transportu dystrybucyjnego. Tym bardziej cieszymy się, że do transportu dalekobieżnego firma wybrała akumulatorowego eActrosa LongHaul – mówi Stina Fagerman, dyrektor marketingu, sprzedaży i usług w Mercedes-Benz Trucks.

– Sukcesywna rozbudowa naszej floty pojazdów elektrycznych pozwoli nam realizować cel, jakim jest zajęcie pozycji czołowego dostawcy ekologicznej logistyki. Dzięki eActrosowi LongHaul możliwe jest również korzystanie z akumulatorowych pojazdów elektrycznych na dłucgich dystansach, a dla nas ważne jest przyjmowanie odpowiedzialności za środowisko i promowanie ekologicznych rozwiązań – dodaje Cyrille Bonjean, dyrektor transportu lądowego w firmie DB Schenker Europe.

DB Schenker: Zasięg wystarczający

Zasięg eActros LongHaul na jednym ładowaniu ma wynosić około 500 km. Wyposażono go w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). Mają stosunkowo dużą pojemność użyteczną i są trwałe. W eActrosie LongHaul zamontowano trzy pakiety baterii o zainstalowanej pojemności 600 kWh. Używając ładowarki o mocy około 1 MW, można je naładować od 20 do 80% w czasie poniżej 30 minut. Tak mocne ładowarki są już w fazie testów. Napęd zapewnia oś elektryczna z dwoma silnikami o mocy ciągłej 400 kW i szczytowej ponad 600 kW. Oprócz ciągnika siodłowego Mercedes-Benz będzie oferował również podwozia.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź