wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościXPO Logistics inwestuje w elektryczne Renault Trucks

XPO Logistics inwestuje w elektryczne Renault Trucks

XPO Logistics złożyło zamówienie  na 165 elektrycznych ciężarówek Renault Trucks.

Zamówienie opiewa na 105 ciągników Renault Trucks E-Tech T zdolnych tworzyć zestawy o dmc do 44 t oraz 60 podwozi E-Tech D i D Wide o dmc 16 i 19 t .

XPO jest specjalistą od przewozów drobnicowych (LTL). Ma siedzibę w Greenwich, w Connecticut, w Stanach Zjednoczonych, ale działa również w Europie. Zakup 165 elektrycznych ciężarówek stanowi największą inwestycję w tego typu pojazdy we Francji. Nowe elektryczne ciężarówki mają zastąpić na krótkich trasach ciężarówki z silnikami wysokoprężnymi.

Czekając na przepisy

Do 2030 r. firma planuje realizować około 25 % swoich dostaw we Francji przy użyciu pojazdów elektrycznych. Wraz z Renault Trucks, XPO przekształca flotę, spodziewając się poszerzania się „zielonych stref” w miastach, a także w odpowiedzi na wymagania stawiane przez klientów zainteresowanych „dekarbonizacją”.

XPO dąży do zmniejszenia swojej emisji gazów cieplarnianych we Francji o 25 % do 2025 r., w porównaniu z rokiem 2019.

xpo

Pojazdy elektryczne nie emitują lokalnie CO2 i są ciche, dzięki czemu dobrze nadają się do dostaw w zatłoczonych miastach. Kierowcy mogą docenić spokój, panujący w kabinie. Każda ciężarówka jest wyposażona w kamerę 360°, która ogranicza martwe pole.

Wszystkim się podobają

– To nasze drugie duże zamówienie na elektryczne ciężarówki po ogłoszonym w styczniu 2023 r. Nasza strategia transformacji wieloenergetycznej opiera się na szeregu rozwiązań i inicjatyw, które się uzupełniają, szczególnie w zakresie paliw. Od czasu, gdy po raz pierwszy wypróbowaliśmy pojazdy elektryczne w 2021 roku jesteśmy pod ich wrażeniem. Spodobały się też kierowcom. Stosujemy też multimodalny transport kolejowy i rzeczny, a niedawno uruchomiliśmy projekt wykorzystujący wodór. Sądzimy, że takie podejście sprawia, iż XPO jest atrakcyjnym partnerem, pomagając również naszym klientom w ich drodze do „dekarbonizacji” – powiedział Bruno Kloeckner, dyrektor zarządzający – Francja, XPO Logistics.

To bezprecedensowe zamówienie jest jedną z najnowszych inwestycji dokonanych przez XPO. Renault Trucks dysponuje najszerszą gamą pojazdów elektrycznych na rynku, od 650-kilogramowych rowerów towarowych po 44-tonowe ciągniki elektryczne. Do 2030 roku firma planuje, że połowa spośród sprzedawanych samochodów będzie na baterie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź