wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościTRP świętuje 30-lecie

TRP świętuje 30-lecie

TRP, marka firmy Paccar Parts oferująca części zamienne świętuje w 2024 roku 30-lecie.

TRP oferuje części do wszystkich marek i modeli pojazdów ciężarowych, a także przyczep, naczep i autobusów. Bogaty asortyment liczy ponad 157 tys. podzespołów dostępnych w globalnej sieci 18 centrów dystrybucji oraz w ponad 2300 punktach dilerskich DAF-a, Kenwortha i Peterbilta, a także w sklepach.

– Przez ostatnie 30 lat marka TRP dostarczała wartościowe i niezawodne części i usługi, na których nasi klienci polegali każdego dnia — mówi Laura Bloch, dyrektor generalna Paccar Parts i wiceprezes Paccara. – Jesteśmy dumni, że w ofercie produktów Paccar Parts znajduje się linia TRP.

300 sklepów TRP

Markę TRP stworzono w Europie w 1994 roku, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy potrzebowali jednego punktu sprzedaży części do wszystkich marek pojazdów ciężarowych. Za pośrednictwem punktów dilerskich DAF-a zapewniała ona linię niezawodnych i sprawdzonych części, które pasowały do szerokiej gamy sprzętu, zaspokajając różnorodne potrzeby odbiorców. Z biegiem lat zasięg marki rozszerzył się na cały świat.

TRP

Produkty TRP można zamawiać w punktach dilerskich Kenwortha, Peterbilta i DAF-a na całym świecie, a także przez internet oraz w sklepach TRP. W Polsce otwarto pierwszy sklep sieci w 2013 roku. W 2014 roku działało już 18 punktów TRP w Europie, Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Z kolei w 2015 roku w Kansas City w stanie Missouri otwarto pierwszy sklep w Ameryce Północnej. W tym samym roku uruchomiono sklepy w Nowej Zelandii i na Mauritiusie.

TRP

W 2016 r. uruchomiono rekordową liczbę 41 nowych placówek, a globalny zasięg marki objął Irlandię, Węgry, Australię i Kanadę. W ostatnich latach marka kontynuuje rozwój sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie działa ponad 320 punktów TRP w 45 krajach na całym świecie.

Szybko dostępne

Dystrybucja części odbywa się ze strategicznie zlokalizowanych centrów dystrybucyjnych, które zapewniają dostawę z dnia na dzień do sieci. DAF centralnie zarządza zapasami dilerów w celu zapewnienia dobrej dostępności części. Obecnie Paccar Parts buduje nowe europejskie centrum dystrybucji w Massbach w Bawarii w Niemczech, które ma zostać uruchomione w czwartym kwartale tego roku. Ułatwi ono dostęp do części klientom z Niemiec, Szwajcarii i wschodniej części Francji.

– W nadchodzących latach mamy ambicję rozwoju marki TRP — mówi Dick Leek, dyrektor generalny Paccar Parts Europe. – Poza dalszym rozszerzaniem oferty produktów i zwiększaniem liczby punktów sprzedaży będziemy nadal zapewniać szybkie dostawy części od renomowanych dostawców.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź