czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościElektryczne Toyoty u Putki

Elektryczne Toyoty u Putki

Piekarnia Cukiernia Putka kupiła dwie Toyoty Proace Electric i tak rozpoczęła elektryfikację floty samochodów dostawczych.

Piekarnia Cukiernia Putka kupiła dwie elektryczne Toyoty Proace Electric w wersji Medium. Mają długość 4,95 m, ładownię o pojemności 5,8 m³ i mogą przewieźć trzy europalety. Dostawcze Toyoty ze 136-konnym silnikiem elektrycznym i baterią o pojemności 75 kWh mają zasięg na jednym ładowaniu do 303 km wg WLTP. Zostały wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację, inteligentny kluczyk, system multimedialny z kolorowym, 7-calowym ekranem dotykowym, nawigacją, asystentem głosowym oraz Apple CarPlay i Android Auto, a ponadto system Smart Cargo, chłodzony schowek oraz trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW z kablem 22 kW do Wall Boxa.

Energia z paneli

– Bardzo nas cieszy współpraca z Piekarnią Cukiernią Putka. Elektryczne modele z rodziny Proace są w naszej ofercie od niedawna, ale już cieszą się rosnącą popularnością, w 2022 roku polscy klienci zamówili niemal 200 egzemplarzy, znacznie powyżej naszych prognoz – powiedział Mirosław Sochacki, starszy dyrektor sprzedaży w Toyocie Central Europe.

Zakup pierwszych samochodów elektrycznych do liczącej ponad 100 pojazdów floty aut dostawczych to element szerszego programu ograniczania wpływu na środowisko Piekarni Cukierni Putka. Firma wprowadziła do użytku m.in. instalację odzysku ciepła z pieców piekarniczych, zaawansowane filtry, zbiorniki na wody opadowe, wykorzystywane do podlewania oraz dwie instalacje fotowoltaiczne na dachach głównej piekarni w Jawczycach i piekarni bezglutenowej w Warszawie. Samochody będą zasilane energią produkowaną bezemisyjnie z paneli fotowoltaicznych na dachu siedziby firmy Putka.

– Od momentu podjęcia decyzji przez zarząd firmy o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu siedziby głównej, uruchomiłem projekt Elektromobilność w Putce. Szukaliśmy samochodów, które spełnią nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności oraz zasięgów. Toyoty Proace Electric w pełni odpowiadają na wszystkie nasze potrzeby – mówi Marcin Szymanek, zastępca dyrektora ds. transportu i logistyki.

Toyoty

Toyoty z gwarancją na baterie

Proace Electric jest w sprzedaży w Polsce od 2021 roku. Auto należy do gamy modeli użytkowych Toyota Professional i jest dostępne w trzech wersjach długościach nadwozia, dwóch wyposażenia, z różnymi konfiguracjami drzwi oraz szeroką gamą zabudów, objętych gwarancją Toyoty. Proace Electric został objęty 3-letnią gwarancją E-Pro bez limitu kilometrów, z dodatkową gwarancją na ładowarki oraz pomocą w razie rozładowania baterii.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź