czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościIVECO eDaily bije rekord Guinnessa

IVECO eDaily bije rekord Guinnessa

IVECO eDaily pociągnęło zestaw o masie ponad 153 ton i ustanowiło rekord Guinnessa w kategorii „najcięższy zestaw holowany przez furgon z napędem elektrycznym”.

eDaily może holować przyczepy o masie 3,5 tony. Jego wytrzymałość potwierdza najnowszy rekord Guinnessa. Seryjny egzemplarz dostawczego IVECO zdołał ruszyć z miejsca i pociągnąć zestaw pojazdów ważących łącznie 153,58 tony. eDaily z silnikiem o mocy 140 kW rozwijającym 400 Nm momentu obrotowego oraz napędem na tylną oś pobił tym samym nawet rekordy ustanawiane przez samochody elektryczne z napędem na wszystkie koła.

Najsilniejszy Brytyjczyk w najsilniejszym IVECO

20 czerwca 2023 r. eDaily zostało zaprzężone pasami do ogromnego IVECO X‑Waya Stratora z naczepą niskopodwoziową załadowaną ważącą ponad 50 ton koparką i 7-tonowym balastem. Do nie doczepiono załadowaną wywrotkę X-Way 8×4. Na samym końcu został podczepiony na holu potężny, lotniskowy wóz strażacki.

Zobacz, jak przebiegało bicie rekordu Guinessa przez IVECO eDaily.

eDaily ruszył, a następnie pokonał odcinek o długości 100 stóp (ok. 30 m). Wszystko odbyło się pod czujnym okiem inspektorów z „Księgi Rekordów Guinnessa”, którzy potwierdzili wykonanie zadania. W trakcie próby użyty został tryb „hi‑power”, będący standardowym wyposażeniem każdego eDaily. Umożliwia on chwilowe zwiększenie mocy elektrycznego napędu, gdy to konieczne. Za kierownicą elektrycznego furgonu usiadł Adam Bishop, który aktualnie dzierży tytuł „Najsilniejszego Brytyjczyka”.

Ważny moment

– Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ dowiedliśmy, że eDaily przewyższa tradycyjne samochody elektryczne – powiedział Fabio Santiago, szef marketingu i zarządzania produktami w dziale pojazdów ciężarowych IVECO.

IVECO eDaily

Ustanawiając rekord, eDaily wykazało zalety konstrukcji opartej na ramie i wysokiego momentu silnika elektrycznego, dostępnego praktycznie „od zera”.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź