poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościRekordowe zamówienie na 112 trolejbusów Solaris

Rekordowe zamówienie na 112 trolejbusów Solaris

Genueński przewoźnik AMT Genova zamówił u Solarisa rekordową liczbę 112 sztuk 18-metrowych trolejbusów. Wartość kontraktu przekracza 100 milionów euro.

Włoski przewoźnik AMT Genova (Azienda Mobilità e Trasporti SpA) zakupił 112 przegubowych Solarisów Trollino 18. To największe jednorazowe zamówienie na przegubowe trolejbusy w dotychczasowej historii Solarisa. Wartość kontraktu przekracza 100 milionów euro.

– Nieco ponad rok temu dostarczyliśmy do Genui 30 nowoczesnych autobusów elektrycznych. Tym razem przewoźnik AMT postawił na trolejbusy, rozwiązanie dobrze znane i cenione w stolicy Ligurii. Doświadczenie naszej firmy w produkcji tych pojazdów przekracza już 2000 trolejbusów, co zostało docenione przez AMT Genua i zaowocowało tym historycznym kontraktem – powiedział Alberto Fiore, dyrektor zarządzający Solarisem Italia.

Więcej linii, więcej trolejbusów

Trolejbusy dla Genui zostaną dodatkowo zostaną wyposażone w baterie trakcyjne, dzięki którym będą mogły poruszać się poza zasięgiem trakcji. Energia w bateriach uzupełniana będzie zarówno na postoju, jak i w trakcie jazdy i pobierana z sieci przy użyciu systemu In Motion Charging (IMC).

Na uwagę zasługuje planowanie komunikacji miejskiej w Genui. Obecnie miasto podejmuje kroki w celu usprawnienia transportu publicznego i rozbudowuje sieć trolejbusową. Przedsięwzięcie to jest elementem szerszego planu włoskiego przewoźnika, przewidującego przejście na całkowicie elektryczną flotę miejską do 2025 roku.

trolejbusów

Współpraca firmy Solaris i przewoźnika AMT Genua sięga 2013 roku. Szczególnie nobilitującym było niedawne zamówienie na 30 autobusów elektrycznych, dostarczonych w 2022 roku. Po realizacji najnowszego kontraktu na 112 przegubowych Trollino 18, Genua stanie się jednym z większych użytkowników trolejbusów marki Solaris.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź