sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościProfesjonalni Kierowcy – bezpłatne szkolenia

Profesjonalni Kierowcy – bezpłatne szkolenia

Właśnie wystartowały zapisy na kolejne bezpłatne szkolenie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. Szkolenia są przeznaczone dla kierowców z prawem jazdy kategorii C oraz C+E. Spotkanie odbędzie się pod Łodzią.

Aż 90% wypadków jest wynikiem błędu człowieka. Volvo Trucks stara się to zmienić od 2016 roku, kiedy to wystartowało z akcją Profesjonalni Kierowcy w ramach, której odbywają się szkolenie dla kierowców posiadających prawo jazdy na samochody ciężarowe o masie całkowitej powyżej 3,5 ton. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 19 października 2023 roku.

Zawód, który napędza

Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy po drogach, manewry i slalomy – to tylko kilka elementów, które pojawią się podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy.

W ramach przedsięwzięcia szkoleni są kierowcy, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych kwalifikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy w transporcie. Dzięki umiejętnościom zdobytym dzięki instruktorom, kierowcy zwiększają swoje szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie.

– Pragniemy również zwiększać świadomość w społeczeństwie na temat branży TSL, która odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z danych opracowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że sektor ten w 2021 roku wypracował 5,7% polskiego PKB i zatrudniał 951 tys. osób – mówi Piotr Werner, dyrektor marketingu i produktów cyfrowych z Volvo Trucks Polska.

Poślizg i slalom

Kolejne spotkanie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy jest skierowane do kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E, którzy jednak nie pracują jako kierowcy. Zajęcia jak zwykle poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Uczestnicy poszerzą wiedzę teoretyczną oraz nauczą się jazdy w poślizgu, slalomu, manewrowania, podpinania naczep oraz przyczep z osią tandemową. Będą mieli też okazję poznać z bliska elektryczne ciężarówki Volvo.

– Tematyka jest zawsze ustalana z kierowcami, ponieważ chcemy odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania rynku. Przy czym kluczowe dla nas jest, aby szkolenia, a co za tym idzie podnoszenie kompetencji przełożyło się na bezpieczeństwo na drodze oraz większe możliwości zawodowe – mówi Wojciech Sidoruk, lider zespołu ds. zużycia paliwa z Volvo Trucks Polska.

Trwają zapisy

Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl do 11 października 2023 roku. Akcja odbędzie się w czwartek 19 października 2023 roku we współpracy z jej wieloletnim partnerem, firmą Phillips Poland.

Projekt Profesjonalni Kierowcy wspierają: Warta, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, VFS Usługi Finansowe oraz Volvo Trucks Polska

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź