sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPanattoni rozpoczął pierwszą inwestycję w Indiach

Panattoni rozpoczął pierwszą inwestycję w Indiach

Panattoni rozpoczął budowę Panattoni Park NH71 w Delhi NCR. Powstanie nowoczesny i przyjazny dla środowiska park magazynowy klasy A. Ta inwestycja potwierdza wejście dewelopera na indyjski rynek. To realizacja planów ogłoszonych w grudniu 2023 roku.

Panattoni Park NH71 powstanie przy trasie National Highway 352 (dawniej NH71) w dystrykcie Jhajjar w stanie Hariana. Ten dynamicznie rozwijający się obszar sąsiaduje z głównymi ośrodkami przemysłowymi, takimi jak Luhari i Farrukhnagar. Kompleks osiągnie powierzchnię 32 000 m kw. i powstanie na działce o powierzchni 66 000 m kw. Będzie idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu potrzeb przemysłowych i logistycznych.

Specyfikacja parku jest zgodna z najwyższymi standardami branżowymi. Obiekt otrzyma liczne doki załadunkowe, co w połączeniu z odpowiednią przestrzenią i możliwościami dostosowania wpłynie na wydajność procesów logistycznych. Dobrze zaplanowana infrastruktura obejmuje obszerny parking, drogi dojazdowe i rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju, takie jak m.in. oczyszczanie 100% ścieków czy rozległe tereny zielone wokół obiektu. Projekt przewiduje również powierzchnię biurową na antresoli (3% powierzchni magazynu) oraz zgodny z przepisami system ochrony przeciwpożarowej.

„Indie są ważnym ośrodkiem w naszej globalnej działalności. Jesteśmy zdeterminowani, by w nadchodzących latach przyspieszyć ekspansję w tym kraju. Zainaugurowany w Delhi NCR pierwszy etap Panattoni Park NH71 jest dla nas bramą do dynamicznego rynku przemysłowego w Indiach” – powiedział Robert Dobrzycki, dyrektor generalny i współwłaściciel Panattoni Europe, UK, Middle East & India.

„Panattoni Park NH71 wnosi do regionu naszą zaawansowaną wiedzę w zakresie projektowania i budowy. Projekt będzie korzystał z rozbudowanej międzynarodowej sieci najemców Panattoni i odpowie na rosnące zapotrzebowanie indyjskich firm na zrównoważone nieruchomości przemysłowe” – skomentował w trakcie uroczystości Sandeep Chanda, dyrektor zarządzający India, Panattoni.

Obserwowane globalnie trendy napędzające popyt, takie jak zwiększona wydajność łańcucha dostaw, gwałtowny wzrost handlu elektronicznego i konsolidacja zewnętrznych dostawców usług logistycznych są silnie obecne w Indiach. Panattoni rozpoczął nowy etap. Park NH71 ma potencjał by wygenerować znaczącą liczbę miejsc pracy, przyczyniając się do wzrostu i rozwoju lokalnej gospodarki.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź