wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościJakub Budych dyrektorem ds. rozwoju w Peakside

Jakub Budych dyrektorem ds. rozwoju w Peakside

Do zespołu Peakside Capital Advisors dołączył Jakub Budych, który objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Rozwijając nowe możliwości biznesowe, będzie odpowiadał za ekspansję firmy w Polsce.

Jakub Budych to doświadczony profesjonalista z kilkunastoletnim stażem w branży nieruchomości komercyjnych. Posiada liczne osiągnięcia w transakcjach (ok. 2 mld EUR) i wycenach (11 mld EUR). Teraz przełoży je na rozwój pozycji Peakside w segmencie nieruchomości logistycznych. W nowej roli dyrektora ds. rozwoju będzie odpowiadał za zwiększanie skali działalności Peakside Capital Advisors poprzez identyfikację i rozwój nowych możliwości biznesowych oraz ocenę celów i realizowanych przedsięwzięć w Polsce.

Peakside wyróżnia się unikatowym modelem biznesowym, określanym jako „one stop shop”. Firma inwestuje w nowoczesne obiekty logistyczno-przemysłowe, a także wspólnie z lub w imieniu innych podmiotów zarządza powierzonymi nieruchomościami w ramach całego łańcucha wartości dodanej, czego najlepszym przykładem jest realizacja warszawskiego projektu City Point Targówek o docelowej powierzchni najmu 100.000 mkw.

-Moim celem jest wsparcie Peakside w wyszukiwaniu nowych możliwości biznesowych oraz rozwoju kolejnych projektów typu Urban Logistics. Oprócz Warszawy chcemy realizować nowe inwestycje typu greenfield i brownfield w kolejnych miastach w Polsce – komentuje Jakub Budych, Business Development Director w Peakside Capital Advisors w Polsce.

Przed dołączeniem do Peakside Jakub Budych związany był z 7R. Odpowiadał tam m.in. za współtworzenie i realizację strategii sprzedaży, zarządzał relacjami z inwestorami i poszukiwał nowych możliwości inwestycyjnych. W 2023 r. był odpowiedzialny za jedną z największych transakcji sprzedaży centrów magazynowych na polskim rynku. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Cushman & Wakefield w dziale rynków kapitałowych oraz wycen, a także w Knight Frank oraz PricewaterhouseCoopers.

Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw. Skończył także studia podyplomowe z wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Od blisko 10 lat posiada również uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego.

– Jakub ma wieloletnie doświadczenie w sektorze nieruchomości. Liczymy na jego silne zaangażowanie w nasze plany związane z dalszą ekspansją. Jestem przekonany, że jego umiejętności w połączeniu z motywacją do działania przełożą się na istotny wzrost rozwoju naszego biznesu i rozpoznawalności marki na rynku – podkreśla Roman Skowroński, Managing Director w Peakside Capital Advisors w Polsce.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź