sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościID. Buzz wrócił z Alp i edukuje

ID. Buzz wrócił z Alp i edukuje

Volkswagen ID. Buzz został flagowym pojazdem projektu Mobilne Centrum Edukacyjne organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Specjaliści PSPA poruszający się ID. Buzzem mówią o dekarbonizacji środków transportu przy okazji szeregu wydarzeń i spotkań. Częścią projektu, była podróż na lodowiec Kaunertal w Austrii.

Uczy i dekarbonizuje

Wyposażonego w materiały edukacyjne Volkswagena ID. Buzza będzie można spotkać wszędzie tam, gdzie pojawi się temat dekarbonizacji transportu: na kongresach, targach, debatach oraz podczas Kongresu Nowej Mobilności (26-28 września). Elektryczny Volkswagen ID. Buzz zostanie tam przekształcony w mobilne studio, w którym będą przeprowadzane rozmowy z praktykami i ekspertami rynku elektromobilności z całej Europy.

ID. Buzz

– Celem Mobilnego Centrum Edukacyjnego jest przybliżanie tematyki i podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zeroemisyjnych technologii w transporcie, dzielenie się praktyczną wiedzą związaną z eksploatacją samochodów elektrycznych i rzetelne informowanie o korzyściach i wyzwaniach związanych z rozwojem elektromobilności – wyjaśnia Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

– Włączając się w projekt prowadzony przez PSPA, marka Volkswagen Samochody Dostawcze chce dostarczać Polakom elektromobilnych doświadczeń poprzez możliwość przetestowania w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz. W ten sposób przełamujemy przesądy związane z elektromobilnością i pokazujemy, że ID. Buzz to nowoczesny samochód, odpowiedni dla rodziny, do długich podróży, a w wersji Cargo sprawdzający się w potrzebach transportowych, np. w dostawach ostatniej mili – podkreśla Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

ID. Buzz: na lodowiec w 15 godzin

Spektakularną akcją, przeprowadzoną w ramach projektu była wyprawa ID. Buzzem na lodowiec Kaunertal w Austrii, która miała miejsce w połowie kwietnia 2023 roku. Podczas tej podróży ID. Buzz pokonał 1260 km, co zajęło mu nieco ponad 15 godzin z uwzględnieniem 5 postojów na ładowanie – to czas zbliżony do pokonania tego dystansu zwykłym samochodem osobowym.

ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzz pełni też funkcję honorowego ambasadora EV Klub Polska (EVKP), największego w Polsce klubu kierowców i miłośników samochodów elektrycznych, który zrzesza już ponad 5000 osób. Samochód stanowi nieodłączny element comiesięcznych spotkań przy stacjach ładowania #MonthlyMeetUp, w ramach których członkowie EVKP spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w 14 miastach, wymieniając się doświadczeniami dotyczącymi użytkowania aut elektrycznych. Jako honorowy ambasador Klubu, ID. Buzz otworzył paradę inaugurującą największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce, która miała miejsce podczas EV Experience w dniach 26-27 maja br.

Volkswagen ID. Buzz to również znak rozpoznawczy akcji „Elektromobilna Polska”, w ramach której przemierza Polskę odwiedzając miejsca przyjazne elektromobilności: hotele, restauracje, miejsca użyteczności publicznej, itd. Będzie można go spotkać również poza granicami kraju za sprawą cyklicznych rajdów PSPA i EVKP „Zero Race”, które mają na celu obalanie mitów głoszących, że samochody elektryczne nadają się jedynie do jazdy w mieście oraz odkrywanie elektromobilności w innych krajach Europy.

ID. Buzz
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź