poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościWyścigi ciężarówek na Torze Poznań już w ten weekend!

Wyścigi ciężarówek na Torze Poznań już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend, 24 i 25 czerwca, na Torze Poznań odbędzie się trzecia runda wyścigów ciężarówek z serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship.

Do walki o zwycięstwo stanie 13 kierowców, wśród nich m.in. Norbert Kiss, w FIA ETCR uznawany za najszybszego kierowcę swojego pokolenia, który będzie bronił tytułu mistrza z 2022 roku. Goodyear jest wieloletnim partnerem i sponsorem tytularnym wyścigów FIA ETRC. Zmaganiom na torze będą towarzyszyć liczne atrakcje dla kibiców, w tym specjalna strefa z interaktywną wystawą przygotowana przez firmę Goodyear.

goodyear

Goodyear FIA ETCR: nowy punkt

Tor Poznań jest jedynym nowym punktem dodanym do tegorocznego kalendarza zmagań. Kibice będą mogli obserwować fascynujące pojedynki kierowców z całej Europy, w tym sześciokrotnego zdobywcy tytułu Jochena Hahna z Niemiec i czterokrotnego, aktualnego mistrza Europy Norberta Kissa z Węgier.

Wszyscy zawodnicy będą ścigać się wyłącznie na oponach Goodyear, co wyrównuje szanse. Opony wyścigowe są zbudowane na podobnej osnowie co opony do codziennej jazdy, natomiast bieżnik i mieszanka gumowa zostały w nich zmodyfikowane, aby zapewnić przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz pomóc w rozpraszaniu ciepła wytwarzanego przez ważące 5,3 tony ciężarówki rozpędzające się do prędkości ponad 160 km/h.

Akcja na torze rozpocznie się już w piątek od sesji treningowej. Wyścigi z serii Goodyear FIA ETRC wystartują w sobotę o godz. 12.45 i zostaną poprzedzone kwalifikacjami o godz. 10.00. Pełen harmonogram weekendowych zmagań na Torze Poznań jest dostępny na stronie organizatorów.

Goodyear

Ciężarowa feta na Torze Poznań

Zmaganiom ponad 1200-konnych ciągników, które od 0 do 100 km/h rozpędzają w kilka sekund, towarzyszyć będą atrakcje dla kibiców w każdym wieku, w tym m.in. strefa fanzon, gdzie będzie można spróbować swoich sił na symulatorze dachowania, strefa dla dzieci z „dmuchańcami” i animacjami oraz zakątek gastronomiczna z foodtruckami. Przy okazji wyścigów obędzie się także zlot stuningowanych ciężarówek współczesnych i zabytkowych.

Jedną z atrakcji towarzyszących wyścigom Goodyear FIA European Truck Racing Championship w tym sezonie jest specjalna ciężarówka pokazowa z mobilną wystawą na pokładzie, podróżująca po Europie w ramach kampanii Goodyear Drive Results Tour 2023. W jednym miejscu będzie można zapoznać się nie tylko z najnowszymi oponami, ale także ze wszystkimi rozwiązaniami ułatwiającymi ich użytkowanie, takimi jak systemy Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint czy Goodyear DrivePoint. Wszystkie są połączone z nowoczesnymi aplikacjami i wspierane przetwarzaniem danych, odpowiadając na potrzeby wymagającego ekosystemu transportowego.

Osoby, które nie będą mogły dotrzeć do Poznania mogą śledzić zmagania na Torze Poznań na żywo na  stronie poświęconej wyścigom.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź