wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDucato na Caravan Salon Düsseldorf 2023

Ducato na Caravan Salon Düsseldorf 2023

Fiat Professional bierze udział w 62. edycji targów Caravan Salon w Düsseldorfie, które potrwają do 3 września. Niemieckie targi to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie dla producentów i użytkowników pojazdów rekreacyjnych.

Na stoisku Stellantisa, marka Fiat Professional prezentuje w pełni wyposażone Ducato Van, będącego jedną z najczęściej wybieranych i docenianych przez klientów konfiguracji. Odwiedzający targi mogą osobiście odkryć wszystkie sekrety modelu o ponad 40-letniej historii, który przez 15 lat z rzędu był wybierany przez czytelników specjalistycznego niemieckiego magazynu Promobil „Najlepszą bazą do zabudowy kampingowej”. Ponadtow ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 r. produkcja modelu wyszła z dołka, w jaki wpadła w 2022 i zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Bezpieczne wakacje

Ducato jest wyposażone w szereg systemów wspomagających jazdę i ułatwiających parkowanie. Opcjonalny pakiet „advance safety” zawiera m.in. adaptacyjny tempomat. Ponadto, dostępny jest system wykrywania zmęczenia kierowcy (ang. Driver Drowsiness Detection), system aktywnego hamowania (Full Brake Control) będący w stanie zidentyfikować nie tylko pojazd jadący przed nim, a także system utrzymania pasa ruchu (Lane Control).

Wewnętrzne lusterko może mieć postać ekranu LCD o przekątnej 8,9-cala i wysokiej rozdzielczości, który zapewnia wyraźny widok drogi za pojazdem, co jest zasługą szerokokątnej kamery o wysokiej rozdzielczości umieszczonej we wsporniku tylnego trzeciego światła stop. Układ monitorowania martwego pola (Blind Spot Detection) i wykrywania obiektów przecinających drogę cofania (Rear Cross Path) wykorzystują czujniki radarowe do wykrywania pojazdów, które nie są widoczne z miejsca kierowcy.

Ducato: cyfrowa komunikacja

Ducato z Düsseldorfu ma nowe reflektory LED z czarnym wykończeniem, które są o 30% jaśniejsze w porównaniu z lampami halogenowymi. We wnętrzu samochodu znajduje się cyfrowy, 7-calowy zestaw wskaźników, który wyświetla przydatne informacje o podróży oraz ewentualne alerty. Do tego wszystkiego dochodzi nowy system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym HD Radio NAV i wbudowanym bezprzewodowym interfejsem Apple CarPlay/Android Auto. Część informacji podawanych na ekranie inforozrywki można przenieść na cyfrowe wskaźniki.

Podwozie Ducato jest dostępne z silnikami Dielsa o mocy do 180 KM, zestawionymi z manualną lub 9-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź