czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościDAF XF 450 – „Green Truck 2023”

DAF XF 450 – „Green Truck 2023”

DAF XF 450 został nagrodzony tytułem „Green Truck 2023”. Nagroda jest wyrazem uznania dla najbardziej wydajnej ciężarówki długodystansowej na rynku.

Nagrodę „Green Truck” przyznają niemieckie magazyny branżowe VerkehrsRundschau i Trucker. W tym roku nie przypadła jak zwykle Scanii, ale DAF-owi nowej generacji.

Każdego roku VerkehrsRundschau i Trucker przeprowadzają kompleksowy test porównawczy ciągników siodłowych największych, europejskich producentów. Ocena skłąda się z kilku elementów i oprócz zużycia paliwa i związanej z tym emisji CO2 ma na nią wpływ zużycie AdBlue oraz średnia prędkość.

Nowy DAF XF z silnikiem Paccar MX-11 o mocy 450 KM pokonał konkurencję zużywając na trasie testowej zaledwie 21,26 l/100 km oleju napędowego i 1,32 l/100 km AdBlue. Średnia prędkość wyniosła 80,06 km/h

DAF XF

DAF XF: Wygrywa aerodynamika

– DAF zyskał przewagę konkurencyjną dzięki temu, że jest jak dotąd jedynym producentem w Europie, który wdrożył nowe przepisy dotyczące wymiarów samochodów ciężarowych — wyjaśnia Jan Burgdorf, szef działu testów i techniki w magazynach VerkehrsRundschau i Trucker. – Nowe przepisy dopuszczają wydłużenie przodu, celem poprawy własności aerodynamicznych, co ma wpływ na najlepsze w klasie wyniki zużycia paliwa, jakie uzyskuje DAF.

– Fakt, że nowa generacja DAF-a XF 450 została nagrodzona tytułem „Green Truck 2023”, jest fantastycznym osiągnięciem i wyrazem uznania dla ciężkiej pracy wykonanej przez cały nasz zespół. Nasze ciężarówki nowej generacji wyznaczają nowe standardy w oszczędności paliwa i oferują najwyższy na rynku poziom bezpieczeństwa i komfortu, co czyni je najlepszymi pojazdami ciężarowymi zarówno dla kierowcy, jak i właściciela. Nagroda „Green Truck” dowodzi również, że firma DAF jest liderem w ochronie środowiska – zaznacza Patrick Dean, członek zarządu i główny konstruktor firmy DAF.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź