wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościCity Logistics Warsaw VII ma komplet najemców

City Logistics Warsaw VII ma komplet najemców

Ponad 5 200 m kw. powierzchni trafiło do firmy Polpack Zeus. Producent specjalizuje się w wytwarzaniu oraz dystrybucji nowoczesnych rozwiązań do pakowania. Tym sposobem City Logistics Warsaw VII przy ul. Bukowieckiej w Warszawie zostało wynajęte w całości.

Polpack Zeus, będący częścią irlandzkiej grupy Zeus, zdecydował się na wynajęcie powierzchni w City Logistics Warsaw VII. To ze względu na jej doskonałe położenie w pobliżu centrum miasta oraz łatwy dostęp do głównych tras komunikacyjnych.

– „Nowy obiekt pozwoli nam nie tylko optymalizować logistykę, ale również zwiększyć produkcję maszyn pakujących. Do tego znajduje się niedaleko dotychczasowej siedziby firmy, przez co czas dojazdu pracowników nie zmieni się znacząco” – wyjaśnia Kamil Woliński, manager krajowy Manager, Polpack Zeus.

W ramach nowej powierzchni w Warszawie firma skonsoliduje różne działy. Będzie prowadzić centralny magazyn, dział produkcji owijarek do palet oraz serwis, a także nowoczesne biuro (blisko 500 m kw. na dwóch poziomach) i showroom. Start działalności w nowym miejscu zaplanowano na styczeń 2025 roku. Stanie się ono także głównym hubem logistycznym grupy Zeus w tej części Europy.

– „City Logistics Warsaw VII to nowoczesna przestrzeń logistyczna, która odpowiada na rosnące wymagania rynku dzięki świetnej lokalizacji oraz zastosowanym rozwiązaniom, w tym również ekologicznym” – mówi Michał Samborski, szef rozwoju w Panattoni Panattoni.

Deweloper przygotuje w obiekcie posadzki pod wózki indukcyjne oraz zainstaluje panele fotowoltaiczne. To – obok innych rozwiązań termoizolacyjnych oraz energooszczędnych – podniesie efektywność energetyczną budynku. Ograniczono w nim także – o blisko 65% w stosunku do średniego modelu – zużycie wody. Inwestycja przeszła certyfikację środowiskową na poziomie BREEAM Excellent.

Panattoni do tej pory dostarczyło w Warszawie ponad 142 000 m kw. powierzchni w segmencie parków miejskich. Kolejne 88 000 m kw. takiej powierzchni ma w budowie. W całej Polsce portfolio miejskich inwestycji Panattoni zbliża się do 600 000 m kw. Tego typu obiekty cieszą się dużą popularnością wśród najemców. Wszystko ze względu na swoją lokalizację w pobliżu centrum miast, możliwość dostosowania do różnorodnych potrzeb najemców oraz stosowane w nich zaawansowane rozwiązania ekologiczne i technologiczne.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź