piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Radial zautomatyzował centrum w Polsce

Radial zautomatyzował centrum w Polsce

Radial zautomatyzował swoje centrum realizacji zamówień w Polsce, aby dostosować się do potrzeb klientów e-handlowych. Wydajność magazynu sięga 22 milionów wysyłek rocznie.

– Radial dostrzega strategiczne znaczenie polskiego rynku. Dywersyfikacja naszej bazy klientów obejmuje marki z branży zdrowia i urody oraz firmy modowe, co pozwala nam obsługiwać szerszą gamę klientów. Koncentrując się na automatyzacji dla tych sektorów, Radial staje się preferowanym partnerem w realizacji zamówień e-handlu – powiedział Tomasz Okowiak, dyrektor generalny Radial Poland.

radial
Tomasz Okowiak

Podwojenie wydajności

Radial działa w Polsce od 2019 roku. Magazyn firmy został zbudowany w 2020 roku i jest obecnie w pełni wyposażony. Zatrudnia 200 osób, a w szczycie zapotrzebowania 300. Najnowocześniejsza automatyka dostarczona przez Knapp AG, zaawansowane systemy informatyczne, doświadczony personel oraz eksperci ds. e-handlu umożliwiają Radial Poland podwojenie wydajności realizacji zamówień (fulfilment) w ciągu jednego dnia.

17 000 mkw powierzchni magazynowej jest podzielone na część zautomatyzowaną i obsługiwaną ręcznie. Wydajność wysyłki w części manualnej sięga 14 milionów sztuk rocznie. Część zautomatyzowana została specjalnie skonfigurowana do obsługi zamówień głównego klienta Radial Poland, dostawcy olejków eterycznych, kosmetyków i suplementów diety. Jej wydajność pod względem wysyłki to 7 milionów sztuk rocznie.

radial

Automatyzacja obejmuje system SDA (A-frame), dostosowany m.in. do małych produktów kosmetycznych, takich jak 15 ml buteleczki olejków eterycznych. Technologia pick-to-light pomaga obsługiwać niestandardowe zamówienia, np. obejmujące zestawy promocyjne. Całość połączona jest z przenośnikami, automatycznym etykietowaniem i sorterami kierującymi przesyłki do 15 różnych stacji transportowych.

Wysoką wydajność zapewnia integracja automatyzacji z najnowocześniejszymi systemami zarządzania magazynem (WMS) i transportem (TMS), w tym systemem Manhattan do zarządzania procesami magazynowymi. Są one wykorzystywane do obsługi klientów, monitorowania dostaw, zarządzania zapasami i śledzenia przesyłek.

Radial: dobra lokalizacja

Centrum logistyczne Radial Poland znajduje się niedaleko Warszawy, w jednym z największych parków logistycznych w centralnej Polsce, w pobliżu lotniska, głównych autostrad i siedzib większości firm kurierskich. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do innych regionów kraju i rynków w całej Europie. Firma wysyła przesyłki do Europy, USA, Kanady, Izraela i Chin, ale może je dostarczać na cały świat, korzystając z usług przewoźników, kurierów i firm transportowych.

radial
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź