wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Fresh Logistics Polska podwójnie uhonorowana

Fresh Logistics Polska podwójnie uhonorowana

Fresh Logistics Polska świętuje zdobycie dwóch prestiżowych nagród w konkursach Kod Innowacji oraz Złote Innowacje.

Tegoroczna edycja Kodu Innowacji, odbywająca się w trybie hybrydowym, zgromadziła ponad 1000 uczestników. W tym roku na laury zasłużyły projekty, które przyczyniają się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju, wyznaczonych przez ONZ. Firma Fresh Logistics Polska została uhonorowana Nagrodą Publiczności za model paperless. Jest to projekt, który ogranicza obieg papierowych dokumentów w łańcuchu dostaw. Przyczynia się tym samym do oszczędności nie tylko czasu i pieniędzy, ale chroni środowisko.

Szybciej i taniej

– Pilotażowe wdrożenie modelu paperless GS1 pozwoliło skrócić obsługę przyjęć w dostawach do sieci handlowej o 44% i obniżyło jej koszty po stronie detalisty o 38%. Wierzymy, że podobne i większe korzyści mogą osiągnąć wszystkie firmy, które zastosują nasz model paperless – mówi Elżbieta Hałas, członkini zarządu GS1 Polska.

– Wdrażanie standardów takich jak model paperless jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Efekty będą widoczne nie tylko dla uczestników danego łańcucha dostaw, ale także w ujęciu makroekonomicznym, poprawiając konkurencyjność całej gospodarki. – wyjaśnia Jarosław Gulowaty, dyrektor logistyki kontraktowej we Fresh Logistics Polska oraz przewodniczący rady GS1 Polska.

Fresh Logistics Polska
Wyróżnienie w plebiscycie Złote Innowacje odebrał Sławomir Babicz.

Milowy krok

To jednak nie koniec, ponieważ firma została także laureatem plebiscytu Złote Innowacje, organizowanym przez Fischer Trading Group, gdzie nagradzane są produkty i usługi, które w ostatnim roku rewolucjonizowały podejście do zakupów, uatrakcyjniały rynek spożywczy oraz poprzez innowacyjność bezpośrednio wpływały na zachowanie konsumentów. Model Paperless Fresh Logistics Polska & GS1 Polska został doceniony w kategorii innowacyjnych produktów i usług dla branży Retail (handlu detalicznego).

– Projekt paperless to milowy krok w całym łańcuchu dostaw, dzięki któremu nie tylko optymalizujemy procesy, ale również dbamy o środowisko – powiedział Sławomir Babicz, dyrektor operacyjny regionu, Fresh Logistics Polska, który w imieniu Fresh Logistics odebrał nagrodę podczas uroczystej gali.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź