piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Drugi projekt GLP w Gliwicach

Drugi projekt GLP w Gliwicach

GLP planuje budowę nowego centrum logistycznego w Gliwicach. W dwóch budynkach znajdzie się około 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

GLP Gliwice II zlokalizowane będzie przy ulicy Kozielskiej, w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 88. Projekt powstanie w zgodzie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”.

– Centrum GLP Gliwice II przeznaczone jest dla firm logistycznych i produkcyjnych. Działka ma rozwiniętą infrastrukturą, co umożliwia sprostanie wymaganiom np. klientów o zwiększonym zapotrzebowaniu na moc. Lokalizacja ma bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej, a nasz park logistyczny zaoferuje szereg rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne. Jestem przekonany, że klienci docenią zarówno znakomitą lokalizację, jak i samą specyfikację budynków – mówi Marcin Żuchniewicz, dyrektor rozwoju w GLP.

GLP

W ramach projektu powstaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 40 i 17 tys. mkw. Znajdą się w nich funkcjonalne i energooszczędne rozwiązania znane z najnowszych projektów firmy, np. możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, systemy zarządzania zużyciem mediów, zwiększona izolacyjność obiektów i wzmocniona nośność posadzki. Projekt będzie mieć certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

GLP to jeden z dużych deweloperów przemysłowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Ma w regionie 4 parki logistyczne o całkowitej powierzchni przekraczającej 300 tys. mkw.

GLP
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź