sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościDB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu

DB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu

DB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu przy ul. Przelot 74 w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód. Tym samym na terenie Polski ma już 18 terminali.

Nowy obiekt to inwestycja warta ponad 50 mln zł. Na działce liczącej blisko 41 tys. mkw. powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 mkw i nowoczesne biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 mkw. Terminal wyposażony jest w 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz specjalną rampę, służącą do ich odśnieżania. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych.

DB Schenker rozwija sieć

Ostatnie inwestycje w infrastrukturę DB Schenkera w Polsce oznaczały wymianę istniejących obiektów na nowoczesne, ekologiczne budynki w ramach sieci 17 terminali. Inwestycja w Toruniu dodaje do niej kolejny element i wiąże się z uruchomieniem kilkunastu dodatkowych, codziennych połączeń pomiędzy Toruniem i najważniejszymi miastami na terenie kraju.

– Dodatkowy terminal zwiększa możliwości operacyjne firmy, ale też stwarza szanse na rozwój biznesu naszych klientów. Jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń w naszej sieci i skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek – mówi Przemysław Jastrzębski, szef oddziałów DB Schenker w Toruniu i Bydgoszczy.

– Nasze terminale w Polsce stanowią ważną część europejskiej sieci 430 terminali DB Schenker, powiązanych ze sobą regularnymi liniami samochodowymi. Terminal w Toruniu obsłuży więc nie tylko towary firm z regionu Kujaw i Mazowsza, ale całej Polski, jak również klientów funkcjonujących na rynkach międzynarodowych – powiedział Władysław Kiczak, wiceprezes i dyrektor klastra lądowego w Północnowschodniej Europie.

Obiekt zlokalizowany jest tuż przy węźle Lubicz autostrady A1. Znajduje się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, z dogodnym połączeniem praktycznie w każdym kierunku, co ma wpływ na sprawne i niezakłócone dostawy towarów.

DB Schenker
Nowy obiekt to inwestycja warta ponad 50 mln zł.

Zrównoważony budynek

Wybudowany we współpracy z Panattoni, toruński terminal DB Schenker zapewnia najwyższą jakość obsługi oraz bezpieczne operacje zarówno w hali, jak i na placu manewrowym. Został wyposażony np. w zintegrowany system sygnalizacji świetlnej, obejmujący rampę i doki, aby wzmocnić bezpieczeństwo przy rozładunku czy załadunku przesyłek.

To nowoczesny, doświetlony światłem dziennym budynek, stworzony w zgodzie z zasadami ergonomii oraz tak, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko naturalne. Uwzględniono w nim rozwiązania oszczędzające wodę czy np. energooszczędne, automatyczne oświetlenie LED. Terminal wyposażony jest w nowoczesny system BMS (ang. Building Management System), pozwalający na sprawne monitorowanie i zarządzanie zasobami energii. Budynek powstawał zgodnie z zasadami BREEAM i jest obecnie w trakcie certyfikacji. Nie licząc kierowców, dostawców firmy, pracować będą tam 53 osoby.

db schenker
Nowy terminal w Toruniu.
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź