piątek, 19 lipca, 2024

FleetLOG 4/2023

MAN Trucknology Festival, wyścigi ciężarówek po raz pierwszy w Polsce na torze w Poznaniu, Master Truck, Pomorska Miss Scania… sporo się działo tego lata, a my wszędzie byliśmy i wszystko opisaliśmy w aktualnym wydaniu FleetLOG 4/2023.

Oczywiście oprócz letnich i bardzo przyjemnych tematów, nie zapominamy o biznesowej stronie transportu i logistyki. Jak pokazała 11. Edycja konkursu Optifuel Challenge 2023 organizowanego przez Renault Truck, średnie zużycie paliwa przez ostatnie 15 lat znacznie spadło, a średnia prędkość wzrosła. Oznacza to, że transporty są teraz bardziej ekonomiczne. 

W tym wydaniu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się, logistyce produktów wrażliwych na temperaturę. Co można dziś zrobić, żeby ograniczyć ślad węglowy w łańcuchu dostaw w tej wymagającej branży? Jakie rozwiązania już dzisiaj są na wyciągnięcie ręki? Nad czym pracują dostawcy wyposażenia pojazdów chłodniczych? Na te i inne pytania odpowiadamy w aktualnym wydaniu.

Logistyką produktów chłodniczych zajmuje się również FM Logistic, która niedawno odebrała 500 naczepę Schmitz Cargobull od EWT Truck & Trailer Polska. Jak firma się rozwinęła na przestrzeni 56 lat i w jakim kierunku chce dalej podążać? Szykuje się mała rewolucja…

Nie zapominamy również o elektromobilności. Rozmawiamy na temat rozwoju tego rynku z Rogerem Almem, prezesem Volvo Truck. Zagłębiamy się też w temat ładowania pojazdów, również ciężarowych i zasięgamy opinii eksperta – Macieja Mazura, prezesa PSPA. Sprawdzamy, jaką propozycję dla polskich klientów ma Daimler Truck i Maxus.

Testujemy również elektrycznego Volkswagena ID. Buzza Pro oraz benzynowego Nissana Townstara Combi. A na koniec przedstawiamy nowe Renault Clio. 

Zrównoważony rozwój

Budujemy nowy ekosystem transportu

Jesteśmy liderami zmiany w transporcie, zmiany, do której zobowiązuje nas troska o przyszłość – powiedział Roger Alm, prezes Volvo Trucks, który gościł w lipcu w Polsce z okazji przekazania pierwszego ciągnika nsiodłowego Volvo FH Electric w naszym kraju. Podczas tego wyjątkowego spotkania zapytaliśmy go o perspektywy branży i rolę Volvo Trucks w jej rozwoju. Więcej…

Elektromobilność dla profesjonalistów

Tylko w 2021 r. Maxus sprzedał w Chinach blisko 6 mln aut elektrycznych, jednocześnie eksportując 679 tysięcy pojazdów. W Europie działa już na kilku rynkach, a od roku również w Polsce.

Charged & Ready elektryczny transport wg Daimler Truck

Podczas cyklu spotkań Charged & Ready na torze Driveland koło Mszczonowa zostały zaprezentowane elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz i Fuso oraz metody płynnego włączenia ich do flot.

FleetLOG 4/2023 – Transport 4.0

Innowacja i pasja

Na początku lipca, po 4 latach przerwy miłośnicy marki MAN zawitali do Monachium, żeby na własnej skórze przekonać się, jak najnowsze technologie wypadają w praktyce. MAN Trucknology Festival 2023 zgromadził 220 pojazdów, 75 wystawców i 7000 odwiedzających.

Flota

Auto marzeń

Czy biały może być piękny? White Lion nie pozostawia wątpliwości. Pokonał ponad 260 wyjątkowych MAN-ów z całej Europy, wygrywając MAN Truck Champion 2023. Więcej...

Technologie

Kluczowa jest infrastruktura

O tym, czy samochód elektryczny potrzebuje dzisiaj specjalnego traktowania oraz o możliwościach elektryfikacji flot ciężarowych rozmawiamy z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych

Skąd moc?

Podczas EV Experience na Torze Modlin można było zapoznać się nie tylko z samochodami elektrycznymi, ale również metodami ich ładowania

Logistyka 4.0

Zielony chłód eko-logistyka w chłodnictwie

Świeża żywność, dobre leki. Transport ładunków w temperaturze kontrolowanej zdaje się wspomagać naturę, lecz prawda jest zgoła inna. Stanowi dla niej obciążenie, które teraz ma ulec zmniejszeniu.

Nowe Centrum Logistyczne Seifert Polska – Daimler Truck Stryków Parts Center

6 września, w Strykowie dokonano wspólnie oficjalnego otwarcia nowego Centrum Logistycznego Seifert Polska – Daimler Truck Stryków Parts Center. Więcej…

Wydajność od początku do końca

FM Logistic współpracuje z EWT Truck & Trailer od 20 lat. W tym czasie do floty trafiło 500 naczep Schmitz Cargobull, w tym 55 zamówionych w tym roku. Wśród nich znalazł się też jubileuszowy 500. egzemplarz.

Transport chłodniczy

DONER KING – pyszne dostawy

DONER KING Andrzej Burczyk to znana marka na rynku polskim i europejskim. W ciągu 12 lat działalności firma stała się jednym z największych polskich producentów i dystrybutorów kebabów. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej udoskonalić procesy i dostarczać klientom produkty najwyższej jakości. Więcej…

Coraz więcej powodów

Elektryczne agregaty chłodnicze nie są w pojazdach nowością, ale jest coraz więcej powodów, aby się nimi interesować.

Thermo King udoskonala swoją „cyfrową strukturę”

Transformacja cyfrowa zachodzi na niespotykaną dotychczas skalę, a łączność w czasie rzeczywistym jest jednym z jej kluczowych składników. Proces ten wpływa na wszystkie branże, w tym również transport w kontrolowanej temperaturze.

Transport intermodalny

Nowa naczepa Fliegl do transportu intermodalnego

W związku ze wzrostem zainteresowania przewozami intermodalnymi, firma Fliegl przedstawiła nową wersję naczepy RoadRunner, przystosowaną do tego typu zadań. Więcej…

FleetLOG 4/2023 – Nasz test

Ekscentryczny Bulli

ID. Buzz to wyjątkowe auto i to pod wieloma względami. Mimo sporych zalet użytkowych, największą jest jego wygląd. Jeżeli chcesz codziennie spotykać uśmiechniętych ludzi, ten samochód jest właśnie dla ciebie.

Dwa w jednym

Nissan Townstar to uniwersalny samochód, który w wersji Combi świetnie sprawdzi się zarówno jako auto rodzinne, jak i służbowe. Do wyboru jest silnik benzynowy lub napęd elektryczny. Miłośnicy Diesla muszą więc sięgnąć do oferty bliźniaczej konkurencji.

FleetLOG 4/2023 – Trendy

Coraz okazalsza

Pomorska Miss Scania odbyła się już 21 razy. W tym roku po raz pierwszy na terenie stadionu Polsat Plus Arena w Gdańsku. W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej wzięło udział 150 pojazdów. Więcej…

Kolorowy zawrót głowy

Było upalnie, głośno i ciekawie. Na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi stawiło się ponad 1000 ciężarówek. Pojawiły się nowości, starzy znajomi oraz oldtimery. Zabawa trwała cały weekend. Więcej…

Sezon w pełni

Goodyear FIA European Truck Racing Championship po raz pierwszy w historii odbył się na Torze Poznań. Polsce przypadła 3 runda wyścigów ciężarówek, która miała miejsce pod koniec czerwca.

Technika

Sprawniej i taniej

3112 uczestników, którzy pokonali w sumie 93 360 km. To bilans jedenastu edycji konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks Polska. W tym roku pobito kolejny rekord – średnie zużycie paliwa wyniosło 25,8 l/100 km. Jednocześnie uzyskano najwyższą średnią prędkość – 64 km/h.

Transport indywidualny

Na trzy sposoby

Zmodernizowane Renault Clio jest nowoczesne, wszechstronne i ekologiczne. Oferuje trzy typy napędu i trzy wersje wyposażenia. Nowością jest Esprit Alpine.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

ZOBACZ POPRZEDNI NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź