piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZ Tajwanu na Ukrainę

Z Tajwanu na Ukrainę

21 grudnia 2023 roku w Warszawie uroczyście przekazano kolejną partię samochodów ratowniczych z Tajwanu dla Ukrainy.

Inicjatorami akcji pomocy Ukrainie są Światowa Tajwańska Izba Handlowa i Polska Tajwańska Izba Handlowa, a realizację pomysłu wsparły Tajwańskie Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności, prywatne tajwańskie stowarzyszenia charytatywne oraz rządu Tajwanu.

Używane samochody ratownicze, w tym karetki pogotowia i wozy strażackie oklejone napisami „Chwała Ukrainie” i „Tajwan stoi po stronie Ukrainy” zostały zgromadzone w siedzibie firmy Polamer Polska w Warszawie, skąd trafiły wprost do Ukrainy.

Tajwan broni wolności

Ukrainę

W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięła udział ambasador Tajwanu Sharon S. N. Wu oraz przedstawiciele fundacji charytatywnej „Razem ku przyszłości UA”. Ambasador Wu podkreśliła w swoim przemówieniu, że akcja pomocy, zorganizowana przez tajwańskie społeczeństwo obywatelskie i wolontariuszy, jest nie tylko przykładem ducha Tajwańczyków i praktycznym przykładem realizacji hasła „Tajwan broni wolności”, ale także wyrazem determinacji państwa we wspieraniu Ukrainy.

Przyjazność i życzliwość Tajwańczyków jest zauważana w różnych zakątkach świata. Za każdym razem, gdy dochodził do katastrofy spowodowanej przez naturę lub człowieka, tajwańscy wolontariusze i organizacje pozarządowe są jednymi z pierwszych, którzy udzielają pomocy.

– Ich działania przekazują więcej niż słowa. Pomimo trudnych okoliczności, Ukraińcy wykazali się ogromną odwagą w obronie swojej suwerenności i demokracji. Wierzymy, że pojazdy przekazane dziś przez tajwańskie społeczeństwo obywatelskie uratują życie wielu ludziom – powiedziała ambasador Tajwanu w Polsce.

Ukrainę

Jako symboliczna oprawa uroczystości posłużyły błyskające światła karetek. Na zakończeniu ceremonii uczestnicy wydarzenia z Ukrainy, Polski i Tajwanu zebrali się, trzymając flagi, reprezentujące trzy państwa. Tym gestem okazali wsparcie i międzynarodową przyjaźń dla Ukrainy, a także determinację w podejmowaniu działań na rzecz demokracji, wolności i pokoju.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź