sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościUni-logistics nie zmienia adresu

Uni-logistics nie zmienia adresu

Uni-logistic, operator specjalizujący się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie drogowym, zdecydował o pozostaniu w dotychczasowych magazynach. Mowa o nowoczesnej, liczącej ok. 2900 m kw. powierzchni magazynowej w centrum logistycznym MLP Pruszków I.

MLP Group zawarła ze swoim klientem nową umowę. Na jej podstawie firma Uni-logistics przedłużyła na kolejne lata najem ok. 2900 m kw. w podwarszawskim centrum logistycznym. Z tego na cele magazynowe wykorzystuje ok. 2850 m kw., a dodatkowe 60 m kw. powierzchni pełni funkcje socjalne i biurowe. W zawarciu umowy najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Przestrzeń na wagę złota

Uni-logistics funkcjonuje na rynku międzynarodowym od 2007 r. Obszarem działalności spółki jest branża TSL. Na potrzeby prowadzonych operacji utrzymuje ona sieć własnych magazynów logistycznych i posiada agencję celną. Firma zapewnia sprawną i kompleksową obsługę w zakresie transportu różnych towarów, w tym farmaceutyków i ładunków ponadnormatywnych.
Centrum logistyczne MLP Pruszków I jest naszym pierwszym i jednym z najpopularniejszych projektów, który pozostaje w całości wynajęty. Niestety nie mamy tutaj możliwości dalszej rozbudowy. Praktycznie wszyscy najemcy regularnie przedłużają umowy. Jeśli natomiast zwolni się jakaś przestrzeń to jest ona bardzo szybko zajmowana przez nowych lub obecnych najemców. To nasze najstarsze centrum, ale obiekty są systematycznie modernizowane i dopasowywane do naszych standardów mówi Agnieszka Góźdź, członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju w MLP Group S.A.

Dobra lokalizacja to podstawa


Uni-logistics dynamicznie się rozwija – do świadczonych usług podchodzimy indywidualnie, co pozwala na dostosowywanie oferty do potrzeb klientów w zakresie usług spedycji morskiej, lotniczej i transportu drogowego.

– Do tego dochodzą rozwiązania przeładunków i magazynowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji naszego magazynu w centrum logistycznym MLP Pruszków I. Nasi klienci doceniają jego strategiczne położenie. Zaangażowanie doradców z Newmark Polska przyczyniło się do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów i realizacji naszych celów biznesowych – mówi Kamil Walukiewicz, Contract Logistics Business Development Manager w firmie Uni-logistics.
Uni-logistics kolejny raz obdarzyło nas zaufaniem i zaangażowało w proces renegocjacji kontraktu w miejskim parku MLP w Pruszkowie. dodatkowe prace adaptacyjne obiektu oraz elastyczne podejście MLP do procesu pozwoliły na wynegocjowanie atrakcyjnych dla Uni-logistics warunków najmu i przedłużenie umowy – mówi Jakub Dudkiewicz, Senior Associate w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Newmark Polska.

Wszystko w jednym miejscu

Uni-logistic zostaje w MLP Pruszków I, który należy do bardzo popularnych centrów logistycznych. Doskonała lokalizacja (19 kilometrów od Warszawy) oraz dogodne połączenie drogami ekspresowymi i autostradami z resztą Polski czynią to miejsce atrakcyjnym dla podmiotów praktycznie z każdej branży. MLP Pruszków I łącznie oferuje prawie 170 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej, z której korzysta blisko 40 najemców. W ciągu ponad 20 lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Kompleks znajduje się na ogrodzonym i chronionym przez 24h na dobę terenie. Na terenie centrum uruchomiono punkty ładowania samochodów elektrycznych i hybryd, w których wykorzystywana energia jest w 100% fotowoltaiczna. Dostępna jest także stacja wypożyczania rowerów miejskich. Park posiada duże możliwości przyszłego rozwoju dla klientów oraz proporcjonalnie duży procent miejsc parkingowych.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty Grupy cechuje atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu. To m.in. te argumenty zaważyły nad tym, że Uni-logistic zostaje w MLP Pruszków I.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź