poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościSun Yong Hwang nowym prezesem Hyundai Motor Poland

Sun Yong Hwang nowym prezesem Hyundai Motor Poland

21 sierpnia 2023 roku Sun Yong Hwang objął stanowisko prezesa Hyundai Motor Poland. Po trzech latach i ośmiu miesiącach kadencji Polskę opuścił dotychczasowy prezes spółki Young Jin Lee.

Sun Yong Hwang urodził się w 1975 w Seulu, a w 1998 ukończył Boston University. Ma 23-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Karierę rozpoczął w firmie Hyundai w 2000 roku. W tym czasie pracował m.in. w Hyundai Motor Company, Hyundai Motor America czy Hyundai Motor Europe, gdzie zajmował się sprzedażą i marketingiem. Od lutego 2020 do lipca 2022 pełnił funkcję prezesa Hyundai Motor Czech, które za jego przywództwa odnosiło sukcesy sprzedażowe.

Ma żonę i córkę, a jako lider najbardziej docenia zdolność do współpracy oraz zaangażowanie. Jako priorytety na stanowisku prezesa Hyundai Motor Poland wymienia przede wszystkim budowanie siły marki oraz rozwój elektromobilności.

– Jesteśmy zdecydowani kontynuować budowę silnej marki w Polsce, która będzie kojarzona z zaawansowanymi technologiami, przyszłością i wyjątkowym doświadczeniem dla użytkownika – powiedział Sun Yong Hwang.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź