poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościPrezes DAF-a Harald Seidel w ACEA

Prezes DAF-a Harald Seidel w ACEA

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, został wybrany na przewodniczącego Rady Pojazdów Użytkowych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) na rok 2024.

Seidel został wybrany przez członków Zarządu Pojazdów Użytkowych ACEA, w skład którego wchodzą dyrektorzy generalni DAF Trucks, Daimler Truck, Ford Trucks, Iveco Group, MAN Truck & Bus, Scania i Volvo Group. Przejmuje stanowisko od Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, który sprawował tę funkcję przez ostatnie dwa lata.

Euro 7 i nie tylko

– Rok 2024 będzie rokiem przełomowym dla europejskiego przemysłu samochodów ciężarowych. Po pierwsze, w nadchodzących miesiącach należy zakończyć negocjacje w sprawie rozporządzenia o emisji CO2 dla pojazdów ciężkich, które określa bardziej ambitne cele dotyczące dekarbonizacji samochodów ciężarowych i autobusów – stwierdził Seidel. – Cały europejski transport ciężki wymaga szybkiej transformacji, wymagającej podjęcia wysiłków przez szerokie grono podmiotów publicznych i prywatnych, nie tylko producentów samochodów ciężarowych. Wypełniamy nasze zadania, inwestując wysokie kwoty w pojazdy elektryczne i wodorowe. Nasze wysiłki utrudnia jednak brak trzech kluczowych elementów: infrastruktury do ładowania energii i uzupełniania wodoru, skutecznych systemów ustalania cen emisji dwutlenku węgla oraz środków wspierających przewoźników w zastępowaniu konwencjonalnych pojazdów modelami o zerowej emisji.

Poza celami dotyczącymi emisji CO2 producenci ciężarówek mają wiele do zrobienia na rok 2024. Znacznych wysiłków będzie wymagać przygotowanie się do normy Euro 7, a na horyzoncie są już nowe zasady dotyczące cyberbezpieczeństwa.

– Ciężarówki pozostają najbardziej elastycznym i ekonomicznym środkiem transportu, zapewniającym dostawę towarów do konsumentów i utrzymującym społeczeństwo w ruchu. Europejscy decydenci nie mogą tracić tego z oczu przed kluczowymi wyborami europejskimi i nowym mandatem Komisji Europejskiej w 2024 r. – dodał Seidel. – Wspólnie, dzięki lepszej współpracy, możemy zarówno stawić czoła zmianom klimatycznym, jak i chronić konkurencyjność.

Ponad 20 lat z DAF-em

Harald Seidel dołączył do firmy DAF w 2001 roku i systematycznie awansował w działach zajmujących się finansami i kontrolą. W 2017 roku przyjął stanowisko dyrektora finansowego i członka zarządu DAF-a, a w 2022 roku został mianowany prezesem firmy.

Uzyskał tytuł magistra ekonometrii na uniwersytecie w Tilburgu i ukończył podyplomowe studia na uniwersytecie w Amsterdamie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź