piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNowa fabryka ciężarówek Irizar ie truck

Nowa fabryka ciężarówek Irizar ie truck

W miejscowości Gipuzkoa w Lazkao Grupa Irizar uruchomiła nowy zakład produkcyjny o powierzchni 2200 mkw. Będzie tam powstawać elektryczna ciężarówka Irizar ie truck.

Nowa fabryka znajduje się 10 km od głównego zakładu Irizara w Ormaiztegi. Rozpoczęła działalność na początku 2023 roku, a jej zdolności produkcyjne sięgają 60 pojazdów rocznie. Wcześniej elektryczne ciężarówki Irizar budowano obok autobusów w głównym zakładzie w Ormaiztegi.

Po testach w europejskich miastach elektryczna ciężarówka Irizar została oficjalnie zaprezentowana na targach Solutrans w Lyonie pod koniec 2021 roku. Obecna wersja ma kilka ulepszeń. Zmodernizowano m.in. akumulatory i układ napędowy. W tym roku podczas wystawy Solutrans zostanie zaprezentowany nowy wariant, o 20% lżejszy, zapewniający większy zasięg i bardziej atrakcyjnie stylizowany.

Irizar ie truck: Dla miast

Irizar ie truck powstał w odpowiedzi na obecne potrzeby miasta. Jest cichy i lokalnie „zeroemisyjny”. Wydajność napędu elektrycznego ma przynosić również korzyści ekonomiczne. Jak podaje producent, ie truck zużywa o 75% mniej energii niż ciężarówka z silnikiem spalinowym.

Nisko zawieszona kabina ma pojedynczy stopień wejściowy na wysokości 370 mm. Wsiadanie i wysiadanie jest łatwe, szczególnie, że od strony chodnika są drzwi typu autobusowego, otwierane pneumatycznie. W kabinie jest miejsce maksymalnie dla czterech osób. Trzy siedzenia dla pasażerów są składane, a nisko umieszczony fotel kierowcy zapewnia bardzo dobrą widoczność i łatwy kontakt wzrokowy z przechodniami i rowerzystami.

Poruszanie się w gęstym ruchu ułatwiają systemy wspomagające jazdę, np. system ostrzegający o niezamierzonym zjechaniu z pasa ruchu (LDWS) czy system hamowania awaryjnego (AEBS). Pojazd. Może być wyposażony w kamery zastępujące lusterka wsteczne oraz systemy ostrzegania o przeszkodach znajdujących się w martwym polu.

Uzupełnieniem jest system telematyczny zwiększający bezpieczeństwo i wydajność pracy.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź