piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościNissan Townstar EV – do 314 km zasięgu

Nissan Townstar EV – do 314 km zasięgu

Elektryczny Nissan Townstar w wersji dostawczej jest już dostępny w Polsce od października 2022 r. Niebawem dołączy do niego wersja osobowa.

Nissan Townstar EV wyposażony jest w silnik o mocy 122 KM i momencie obrotowym 245 Nm. Akumulator o pojemności 45 kWh pozwala przejechać na jednym ładowaniu według WLTP nawet do 314 km. Można go ładować prądem zmiennym (o mocy 11 kW – standard lub 22 kW – opcja) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym mocą do 80 kW (gniazdo CCS). Szybkie ładowanie od 15% do 80% trwa 37 minut.

Dwie długości – Nissan Townstar EV

Do dyspozycji jest m.in. tryb eko, który ogranicza moc silnika i oszczędza energię. Zwiększa też nieznacznie hamowanie regeneracyjne, co wydłuża zasięg.

Nissan Townstar EV oferowany jest z dwoma rozstawami osi: 2716 oraz 3100 mm. Maksymalna długość przestrzeni ładunkowej wynosi odpowiednio 1806 i 2230 mm, a jej pojemność 3,3 lub 4,3 m3. Ładowność wersji ze standardowym rozstawem osi dochodzi do 612 kg, a przedłużonej – 800 kg. Nissan Townstar może holować przyczepę o masie do 1500 kg.

Nissan Townstar EV ładowania
Nissan Townstar EV wersji ze standardowym rozstawem osi może przewieźć do 612 kg, a w przedłużonej – 800 kg. Dodatkowo może holować przyczepę o masie do 1500 kg.

Cztery wersje wyposażenia

Elektryczny Townstar oferowany jest na polskim rynku w czterech wersjach wyposażenia. Podstawowa Visia zawiera reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy), tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe tylne drzwi, które otwierają się pod kątem 180°.

Wersja Business wzbogacona jest o automatyczną klimatyzację, radioodtwarzacz z odbiorem cyfrowego sygnału DAB, podgrzewane przednie fotele, fotel kierowcy z regulacją wysokości i regulowanym podparciem lędźwi, drzwi przesuwane z prawej strony, a także pakiet rozwiązań znacznie poprawiających komfort użytkowania samochodu elektrycznego jak pompa ciepła, pokładowa ładowarka AC 22 kW oraz układ chłodzenia baterii trakcyjnej.

Odmian N-Connecta zawiera zestaw audio z 8-calowym ekranem dotykowym, inteligentny kluczyk i-KEY, a także poprawiające bezpieczeństwo systemy hamowania awaryjnego, ostrzegania o obiektach w martwym polu, rozpoznawania znaków drogowych oraz przednie czujniki parkowania i kamerę cofania. Ponadto, wersja ta wyposażona jest w złącze szybkiego ładowania CCS, umożliwiające ładowanie prądem stałym z mocą do 80 kW.

Nissan Townstar EV tył
Nissan Townstar EV jest oferowany z dwoma rozstawami osi, co zwiększa możliwości dopasowania go do każdego biznesu.

Najwyższa wersja wyposażenia – Tekna ma pakiet najnowocześniejszych technologii Nissana, między innymi system wspomagania kierowcy ProPILOT Assist, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzegania i interwencji w przypadku wykrycia obiektu w martwym polu, rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację NissanConnect z 8” ekranem dotykowym, cyfrowe zegary z 10” wyświetlaczem TFT, system kamer 360°, ładowarkę indukcyjną, a ponadto podgrzewanie przedniej szyby i koła kierownicy.

Nawa jakość EV

Nissan Townstar EV – jak każdy użytkowy model Nissana – jest objęty 5-letnią (lub do 160 000 km) gwarancją producenta. Dodatkowo gwarancja obejmuje też pojemność do 70% akumulatora przez 8 lat (lub 160 000 km).

– Z niecierpliwością czekaliśmy na następcę modelu e-NV200, który już ponad 8 lat temu zapoczątkował erę w pełni elektrycznych samochodów użytkowych i odniósł ogromny sukces na rynku.

Zupełnie nowy Nissan Townstar EV wnosi do tego niezwykle dynamicznie rozwijającego się segmentu nową jakość i uzupełnia coraz szerszą ofertę Nissana w zakresie pojazdów bezemisyjnych – powiedziała Dorota Pajączkowska, menedżer ds. komunikacji w Nissan Sales CEE.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź