piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościMercedes-Benz Vans w Polsce w 2023 roku

Mercedes-Benz Vans w Polsce w 2023 roku

W 2023 roku Mercedes-Benz Vans w Polsce odnotował wzrost sprzedaży. Zostało zarejestrowanych 8698 pojazdów, w tym 503 samochody elektryczne.

W 2022 roku było to odpowiednio wobec 8469 i 456. Za wzrost odpowiada przede wszystkim segment małych samochodów dostawczych, których zarejestrowano 806, czyli o 33% więcej niż w roku 2022.

Elektryczne w komplecie

– Dzięki debiutowi jesienią 2023 roku najmniejszego pojazdu dostawczego w wersji z napędem elektrycznym eCitana, nasze portfolio elektrycznych vanów stało się kompletne – mówi Thomas Greipel, dyrektor zarządzający spółką Mercedes-Benz Vans w Polsce.

W stosunku do 2022 popyt na elektryki wzrósł o 10% w 2023. Istotny wpływ na ten wynik miał debiut eCitana w IV kwartale, w sumie w segmencie małych aut dostawczych zarejestrowano 50 samochodów.

W 2023 roku producent położył nacisk na rozwój oferty samochodów dostawczych do użytku prywatnego/: klasy V, klasy V Marco Polo oraz EQV. Podejście to ma wyraz w zaprezentowanej latem odświeżonej pełnej gamie średniej wielkości dostawczych Mercedesów, dostępnych w sprzedaży od początku 2024 roku.

– Chcemy oferować najbardziej pożądane pojazdy i usługi oraz odgrywać rolę pioniera w e-mobilności, od minivanów po samochody kempingowe i dostawcze. Nasze nowe średniej wielkości pojazdy to kolejny krok w kierunku osiągnięcia tego celu – powiedział Klaus Rehkugler, szef sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Vans.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź