piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKaretki i wozy strażackie z Tajwanu dla Ukrainy

Karetki i wozy strażackie z Tajwanu dla Ukrainy

21 grudnia w Warszawie zostaną uroczyście przekazane Ukrainie pojazdy ratownicze z Tajwanu.

Akcję zorganizowała Światowa Tajwańska Izba Handlowa i Polska Tajwańska Izba Handlowa. Używane karetki pogotowia, samochody strażackie i inne pojazdy pochodzące z Tajwanu zostały odnowione i teraz pomogą mieszkańcom Ukrainy.

Uroczysta ceremonia przekazania pojazdów odbędzie się 21 grudnia 2023 roku w godzinach 9.45 – 10.45 na terenie firmy Polamer Polska przy ul. Puławskiej 427 w Warszawie. W spotkaniu weźmie udział ambasador Tajwanu Sharon S. N. Wu oraz przedstawiciele fundacji charytatywnej „Razem ku przyszłości UA”.

Spotkanie ma na celu zwrócenie uwagi państw, rządów i organizacji funkcjonujących w społeczeństwie obywatelskim na bezustanną potrzebę niesienia pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

To już druga taka akcja zorganizowana w Tajwanie. W trakcie pierwszej przekazano 48 pojazdów. Teraz do Ukrainy trafi 21 karetek, 14 samochodów strażackich 4×4, dwie cysterny na wodę oraz lawetę. Wszystkie odnowione pojazdy są oklejone napisami „Chwała Ukrainie” i „Tajwan stoi po stronie Ukrainy”.

Tajwańskie Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności i prywatne grupy darczyńców oddały się zbieraniu funduszy na wysyłkę 19 kontenerów z Tajwanu do Polski. Pan Bai i jego wolontariusze zorganizowali odnowienie każdego pojazdu. Większość pojazdów była w użytkowaniu straży pożarnych w miastach i powiatach. Pozyskanie wycofanych pojazdów ratowniczych wymagało koordynacji wielu urzędów państwowych. Jest to darowizna przekazana przez tajwańską grupę obywatelską wspólnie z rządem Tajwanu.

Na odnowienie i wysyłkę z Tajwanu do Polski czeka już kolejna partia 54 samochodów.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź