sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGoodyear zaopatruje tyskie autobusy

Goodyear zaopatruje tyskie autobusy

Autobusy miejskie w Tychach zostaną wyposażone w opony jednej z marek należących do firmy Goodyear w wyniku przetargu przeprowadzonego przez tyskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

PKM Tychy i Goodyear znalazły też dodatkowe pole do współpracy: eksperci Goodyear przeprowadzili cykl szkoleń dla pracowników tyskich zakładów, by wzmocnić doświadczenie zespołu i pomóc w wydłużeniu żywotności opon wykorzystywanych w taborze autobusowym.

Wytrzymałe, wielozadaniowe

– Jesteśmy firmą, która produkuje i sprzedaje opony, ale nigdy na samych oponach nie poprzestaje. Staramy się oferować naszym partnerom wartość dodaną, czy to w postaci rozwiązań Goodyear Total Mobility optymalizujących działanie flot, czy w postaci szkoleń dla załogi jak w przypadku tyskiego PKM – powiedział Waldemar Jarosz, dyrektor sprzedaży opon do pojazdów użytkowych Goodyear w Europie Północnej i Wschodniej.

Do PKM Tychy trafią opony autobusowe Sava City U4 w rozmiarze 275/70R22.5. Sava to jedna z marek firmy Goodyear. Sava City U4 to wytrzymała opona autobusowa do stosowania na wszystkie osie. Umożliwia wykonywanie długich przebiegów przy równomiernym zużyciu opony, charakteryzuje się dobrą skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni i niskim poziomem hałasu.

Goodyear: opony i szkolenia

Szkolenia dla pracowników PKM Tychy przeprowadzone przez ekspertów Goodyeara dotyczyły szeroko rozumianej gospodarki ogumieniem. W części teoretycznej poruszano takie tematy jak podstawy budowy pojazdów, mechanika, geometria, oznaczenia opon, uszkodzenia opon i ich naprawa, prawidłowa eksploatacja czy bieżnikowanie opon. Załoga PKM miała też okazję poznać pakiet rozwiązań Proactive Solutions pozwalających optymalizować działanie flot: administrowanie, konserwację opon i zarządzanie przestojami. W części praktycznej, pracownicy mogli wypróbować aplikację Goodyear Tire Optix służącą do proaktywnego zarządzania oponą poprzez regularne kontrole jej jakości w trakcie użytkowania, a także pogłębić wiedzę o weryfikacji stanu karkasów.

– Eksperci Goodyeara przekazali naszym pracownikom cenną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się ona do wydłużenia żywotności opon wykorzystywanych w autobusach naszego przedsiębiorstwa – powiedział Daniel Szczurek, dyrektor ds. przewozów pasażerskich w PKM Tychy.

PKM Tychy dysponuje flotą 157 autobusów, wśród których są pojazdy zasilane CNG, które stanowią ponad 80% floty. Z uwagi na bezpieczeństwo większość pojazdów wyposażona jest w systemy wspomagające układ hamowania, gaszenia komory silnika oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. W trosce o osoby niepełnosprawne bądź ograniczone ruchowo autobusy są niskopodłogowe, a mikrobusy nisko wejściowe. Jednocześnie, aby zapewnić pasażerom wysoki komfort podroży pojazdy mają klimatyzację cało-pojazdową, ładowarki USB oraz bezpłatne Wi-Fi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź