sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościElektryczne Renault we flocie GLS

Elektryczne Renault we flocie GLS

W sierpniu GLS Poland powiększy flotę o 24 elektryczne Renault Megane.

– To już kolejny w tym roku duży kontrakt flotowy na dostawę elektrycznych Megane w Polsce – mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.

Elektryczne Renault jedzie prawie samo

Megane E-Tech 100% electric jest najlżejszym samochodem w swoim segmencie, waży tylko 1637 kg. Komputer pokładowy automatycznie steruje temperaturą akumulatora i silnika, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii oraz jak najszybsze ładowanie pojazdu. Samochód z silnikiem EV60 220 KM, wybranym przez GLS, zapewnia do 450 km zasięgu w cyklu WLTP.

elektryczne renault

Firma zdecydowała się na wersję techno EV60 220KM Optimum Charge z pakietami „winter” i „advanced driving assist”. Auto inteligentnie reguluje prędkość, uwzględniając przebieg drogi (np. rondo, zakręt), utrzymując bezpieczną odległość od pojazdu z przodu oraz jadąc środkiem pasa ruchu. Gdy pojazd z przodu zwolni, elektryczny Megane zatrzyma się i ruszy automatycznie, gdy warunki na to pozwolą.

Samochód ma ogółem 26 systemów wspomagających jazdę, m.in. cyfrowe lusterko wsteczne wykorzystujące widok z kamery, system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), kontroli zmęczenia kierowcy (DAA), pełen pakiet kamer 360˚ 3D, układ ułatwiający bezpieczne wysiadanie (OSE), system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA) czy wspomagania nagłego hamowania podczas jazdy do tyłu (R-AEB) połączony ze wspomaganiem wyjeżdżania z miejsca parkingowego tyłem (RCTA).

Ponadto Megane E-Tech 100% electric jest wyposażony w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google.

elektryczne renault

Stopniowo wymieniamy

– GLS Poland to jeden z dostawców usług transportowych, którego ambicją jest elektryfikacja całej floty, zarówno kurierskiej, jak i służbowej. Stopniowo wymieniamy samochody pracowników na bardziej przyjazne środowisku. W naszej flocie znajdują się już samochody hybrydowe. Teraz postanowiliśmy włączyć do niej również pojazdy elektryczne. Wierzymy, że doskonale sprawdzą się w codziennych obowiązkach – mówi Andrzej Wasielewski, dyrektor operacji scentralizowanych.

Samochody do odbioru przygotowała spółka Karlik z Poznania, autoryzowany diler Renault. Kompleksową obsługą kontraktu obejmującą wynajem pojazdów na 36 miesięcy, finansowanie, dostawę oraz serwisowanie floty 24 pojazdów zajmuje się firma MHC Mobility Polska.

elektryczne renault
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź