piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościAkcja Profesjonalni Kierowcy – startuje VIII edycja

Akcja Profesjonalni Kierowcy – startuje VIII edycja

Akcja Profesjonalni Kierowcy ułatwia wejście na rynek pracy w branży TSL, poprzez podnoszenie kwalifikacji osób posiadających prawo jazdy kategorii C lub C+E, ale nie pracujących dotychczas w zawodzie. Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.

Statystyki wskazują, że kierowca pojazdów ciężarowych jest zawodem z przyszłością. Profesjonalni Kierowcy to program, mający na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. Jego inicjatorem jest Volvo Trucks. Uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach teoretycznych i praktycznych daje kierowcom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, wykraczających poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Ich wysoki poziom merytoryczny zapewniają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Profesjonalni Kierowcy: zapisy do 12 maja

Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców to cykl 5 szkoleń praktycznych. Pierwsze z nich odbędzie się już 29 maja na Autodromie Jastrząb, a dla kursantów przygotowano solidną dawkę wiedzy na temat jazdy w poślizgu, podpinania naczepy lub przyczepy i manewrów, a także możliwość zapoznania się z elektrycznymi ciężarówkami Volvo. Ponadto uczestnicy szkolenia będą mieli okazję posłuchać wykładu Komendy Policji w Radomiu na temat przepisów prawnych dla kierowców samochodów ciężarowych. Zapisy trwają do 12 maja.

Kolejne szkolenia w tym sezonie dotyczyć będą jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, paliw alternatywnych oraz nowości w transporcie. Na wybranych spotkaniach pojawią się także przedstawiciele FAZ Drivers – agencji pracy kierowców, którzy zapoznają uczestników ze specyfiką branży, oczekiwaniami pracodawców i wesprą w przygotowaniu CV, które otworzy drzwi do kariery w branży spedycji i transportu. Terminy i lokalizacje konkretnych szkoleń pojawią się wkrótce na stronie www oraz w mediach społecznościowych Akcji.

W tym roku po raz kolejny akcję Profesjonalni Kierowcy wspierają Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, TUiR Warta, Wielton, Volvo Trucks oraz Volvo Financial Services (VFS). Do grona partnerów po raz pierwszy dołączył także Chubb.

Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź