piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności60 lat fabryki Mercedesa w Wörth

60 lat fabryki Mercedesa w Wörth

60 lat temu rozpoczęła pracę fabryka w Wörth. Szkielet pierwszej kabiny ciężarówki opuścił linię montażową 1 października 1963 roku. W 1965 roku rozpoczęto montaż kompletnych samochodów.

Obecnie zakład w Wörth zajmuje powierzchnię prawie 3 milionów mkw. i jest największym na świecie w sieci produkcyjnej Mercedes-Benz Trucks. Zatrudnia około 10 000 pracowników i jest również drugim co do wielkości pracodawcą w Nadrenii-Palatynacie.

Dziś wytwarza modele Actros, Arocs i Atego, a także Econica, Unimoga i Zetrosa. Od 2021 roku produkowany jest tu eActros, a od 2022 – eEconic. są również produkowane w Wörth. Produkcja seryjna elektrycznego Mercedesa-Benz eActros z akumulatorem rozpoczęła się w 2021 r., a następnie drugiej seryjnej elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz eEconic w 2022 r. Dziennie może opuszczać fabrykę nawet 470 ciężarówek.

Przez 60 lat w Wörth wyprodukowano ponad 4,4 miliona samochodów ciężarowych, w tym około 790 000 zestawów CKD (Completely Knocked Down), przeznaczonych na eksport do montażu na rynkach lokalnych.

Z okazji jubileuszu przypadającego w 2023 roku przewidziano liczne atrakcje: m.in. Dzień Rodzinny, podczas którego pracownicy będą mogli pokazać swoim bliskim, czym zajmują się na co dzień. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie jesienna uroczystość jubileuszowa.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź