piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościKobieta w Logistyce 2023 – znamy laureatki

Kobieta w Logistyce 2023 – znamy laureatki

Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 11 lat przez Forum Kobiet w Logistyce. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Excellence Together”, w dniach 29-30 maja 2023 r. w Józefowie k. Warszawy.

Forum Kobiet w Logistyce skupia społeczność menedżerek pracujących zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Pomysłodawczynią wyróżnienia jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Forum odbyło się już po raz jedenasty, tym razem pod hasłem „Excellence Together”.

–  Tegoroczne hasło Forum Kobiet w Logistyce miało skłonić nas do refleksji i dyskusji, co oznacza przywództwo w czasach zachodzących zmian, kryzysów i rosnących napięć na świecie, a także co oznaczają wspólne działania w trosce o zrównoważony rozwój oraz nasze bezpieczeństwo. W takich czasach szczególnie należy docenić przywództwo kobiet – mówi Beata Trochymiak.

Uroczysta gala

Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2023” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali.

W kategorii odbiorca usług logistycznych tytuł „Kobieta w Logistyce 2023” otrzymała Magdalena Misztal-Piasny, dyrektor ds. doskonalenia procesów logistycznych w Europie w Unileverze. W kategorii dostawca usług logistycznych nagrodzona została Katarzyna Ostojska, dyrektor marketingu w Raben Logistics Polska.

Magdalena Misztal-Piasny jest związana z logistyką od ponad 17 lat. Karierę zaczynała w firmie Kuehne Nagel, gdzie pracowała jako sprzedawca frachtów drogowych oraz morskich. Kolejne kroki w tej branży stawiała w firmach Hellmann oraz FM Logistic, gdzie odpowiadała za rozwój logistyki kontraktowej. Potem zarządzała operacyjnie zróżnicowanymi procesami logistycznymi w magazynie dla Europy Wschodniej w firmie Raben. Z Unileverem związana jest od 2017 roku, obecnie pracuje na stanowisku dyrektora ds. doskonalenia procesów logistycznych w Europie.

Katarzyna Ostojska na początku swojej kariery związana była z branżą budowlaną, ale kiedy postanowiła sprawdzić co dzieje się w halach, które stawiała jej firma, postanowiła przejść do branży logistycznej, gdzie od ponad 20 lat była związana z marketingiem i usługami B2B. W Grupie Raben także wdrażała standardy obsługi klienta w 10 krajach, w których ówcześnie działała firma. Stała się orędowniczką NPS (Net Promoter Score – narzędzie do oceny lojalności klientów). Od 2016 pełni funkcję menedżera ds. marketingu w Raben Logistics Polska, jednocześnie koordynując działania dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Kobieta roku w logistyce: o wyróżnieniu

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 2011 r. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej, prof. Ernest Czermański z Uniwersytetu Gdańskiego oraz prof. Danuta Kisperska-Moroń z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi z trzech obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe/społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych niezależnie przez każdego z członków kapituły za każdy z obszarów ankiety.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź